НОВИНИ

22.04.2024

20.04.2024

19.04.2024

18.04.2024

17.04.2024

16.04.2024

15.04.2024

12.04.2024

11.04.2024

РУБРИКАТОР

Крадіжка 4,5 мільйонів з кабінету львівської судді: допитали співвласницю грошей

21.12.2022

Личаківський районний суд міста Львова продовжує судовий розгляд справи щодо уродженця Червонограда Богдана Бриня, якого обвинувачують у крадіжці 4,5 мільйонів із сейфу судді Західного апеляційного господарського суду. Про це повідомляє «Судовий репортер».Викрадені кошти належать колишній судді Західного апеляційного госпсуду Марії Хабіб та її доньці.

Хабіб уже не працювала суддею, але кошти зберігалися у суді, у сейфі судді Віри Гриців. Вона начебто попросила колегу тимчасово потримати гроші у себе.

Але у січні 2021 року громадянин Богдан Бринь проник у приміщення суду крізь вікно другого поверху. Підібравши ключ до сейфу, він забрав гроші в сумі 100 тисяч доларів та 50 тисяч євро, що в еквіваленті становило близько 4,5 млн грн. Під час затримання правоохоронці вилучили 9 тисяч доларів і 10 тисяч євро в машині Ford Fusion, якою користувався Бринь.

Тепер екссуддя Хабіб разом зі своєю донькою проходять як потерпілі.

«Наші кошти ми поклали в сейф, вони там певний час лежали, тоді вже 18 січня ми дізналися, що кошти звідти вкрали», — розповіла суду донька колишньої судді, Зоя Хабіб.

Жінка каже, що 30 тисяч євро з викраденої суми належали саме їй.«Кошти мої, разом з коштами моєї матері.. Не пам’ятаю точну дату, але думаю це був десь початок вересня, поклали в апеляційному господарському суді в скриньку в сейф кабінеті (судді Віри Гриців — ред.). Закрили ті кошти і два ключі забрали з собою», — розповідає жінка.

Прокурор уточнив в потерпілої, чому на зберігання гроші лишили в приміщенні суду, а не в банку.

Жінка розповіла, що вони з мамою збиралася за кордон, тому спланували перекласти заощадження в надійніше місце. Перед від’їздом начебто не мали часу обрати банк і підготувати документи. Гроші довірили на зберігання в сейф суду, оскільки проживають недалеко від нього, і були впевнені, що там більш-менш безпечно.

«Так, як мама перед тим працювала, і тільки вона від зими перестала там працювати, фактично з Вірою Миколаївною [Гриців] спілкувалась, дуже так в дружніх стосунках були. Там був сейф, який незадіяний, і запропонували, що ми туди їх (гроші — ред.) покладем на якийсь певний час, на зберігання. Була мамина частина коштів, ще яка була її — заощадження, і моя частина коштів, які ми просто туди поклали для зберігання», — пояснила потерпіла.

Обвинувачений Бринь утримується під вартою і може вийти на волю тільки, якщо внесе 4,96 млн гривень застави. Йому інкримінують крадіжку із проникненням (ч.5 ст. 185 КК Україн), за яку передбачено до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"