НОВИНИ

04.10.2023

03.10.2023

02.10.2023

30.09.2023

29.09.2023

РУБРИКАТОР

Корупція в судах демотивує громадян і воїнів, тому РНБО пропонує посилити відповідальність

28.06.2023

Рада національної безпеки і оборони пропонує посилити відповідальність суддів та працівників судової сфери за злочини у сфері правосуддя та корупції. Про це під час виступу у Верховній Раді заявив Президент України Володимир Зеленський.“Люди віддають найцінніше – здоров’я та життя заради держави, і державні інституції, зокрема судові, правоохоронні, повинні пройти таку трансформацію, яка убезпечить наше суспільство від несправедливості. РНБО запропонувала посилити відповідальність суддів та інших працівників органів судової влади за злочини у сфері правосуддя та корупції. Пропонуємо зробити більш жорсткими і правила перевірки доброчесності судді, зокрема і з використанням детекторів брехні. Маємо надати нове значення і суду присяжних як одному з елементів народовладдя в державі”, – сказав Президент.

Він нагадав про випадок викриття корупції у Верховному Суді та затримання суддів при отриманні хабаря у 2,7 млн доларів.

За його думкою, такі випадки демотивують громадян, в тому числі воїнів у лавах ЗСУ, та дискредитують судову владу в Україні.

Також Президент додав, що готуються відповідні законодавчі ініціативи, і закликав народних депутатів підтримати їх.

“Зараз, коли будемо визначати параметри нашої української доктрини і трансформації нашої держави, маємо розглядати нашу політику справедливості на одному рівні з політикою української перемоги, політикою безпеки та політикою наших героїв. Справедливість – це такий суспільний лад, за якого людині хочеться жити в Україні”, – сказав він.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"