НОВИНИ

24.06.2024

21.06.2024

20.06.2024

19.06.2024

18.06.2024

17.06.2024

14.06.2024

13.06.2024

РУБРИКАТОР

Колишній СБУшник з Донецької області намагався завербувати українських офіцерів спецслужби

05.10.2022

Слідчі  СБУ  підозрюють свого колишнього колегу  з Донецької області у державній зраді в умовах воєнного стану.  Підозру оприлюднив Офіс Генпрокурора.

 За версією слідства, уродженець Єнакієве Володимир Салата (1953), будучи оперативним співробітником СБУ, звільненим в запас, маючи проросійські погляди, не пізніше 26 лютого погодився надавати  окупантам допомогу в проведенні підривної діяльності проти України.

Підозрюваний спробував ввійти в контакт із заступником начальника відділу кадрового забезпечення 2 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, з яким давно підтримував товариські відносини.

Ввечері 26 лютого Салата, перебуваючи на тимчасово окупованій території Єнакієво, розмовляв з офіцером, який перебував в Івано-Франківську. Підозрюваний хотів завербувати колегу, пропонуючи співпрацю із представниками спецслужб т.зв. «ЛНР/ДНР» або РФ – збирати та надавати інформацію, яка стане відома під час виконання обов’язків в СБУ. Той відмовився. Але підозрюваний однаково намагався підтримувати із чоловіком контакт. 17 квітня він надіслав йому в WhatsApp зображення керівника ВЧК-ОГПУ СРСР Ф. Дзержинського з текстом: «Вербное воскресенье время вербовать».

Також Салата хотів вербувати іншого ексспівробітника СБУ, котрий проходить службу в ДПСУ, з яким знайомий приблизно з 1993 року. Під час розмови запропонував чоловікові повернутись в тимчасово окуповане Єнакієве для допомоги представникам спецслужб РФ чи «ДНР/ЛНР» в їх діяльності проти України або співпрацювати з ними на підконтрольній українській владі території.+

Салата передав телефон невстановленій досудовим розслідуванням жінці, яку він відрекомендував співрозмовнику як колегу по колишній службі в СБУ, а тепер як представницю спецслужб РФ/ЛНР/ДНР. Жінка подзвонила підтвердила пропозицію Салати, пообіцяла у випадку переходу на бік ворога забезпечити безпеку зрадника та його сім’ї. Експрацівник СБУ від цих пропозицій відмовився.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"