НОВИНИ

04.03.2024

01.03.2024

29.02.2024

28.02.2024

27.02.2024

26.02.2024

23.02.2024

22.02.2024

21.02.2024

РУБРИКАТОР

Колишній працівник поліції охорони, чиї сини воюють у ЗСУ, відсидів майже рік за підтримку росіян

23.02.2023

Октябрський районний суд міста Полтави визнав громадянина винним у глорифікації збройної агресії Росії (вирок від 14 лютого).У березні минулого року мешканець села Мартинівка Гадяцького району Полтавської області, листуючись у Telegram, розповідав про напрямки евакуації мирного населення України та факт знешкодження військової техніки Збройних сил України і вихваляв виступ представника міністерства оборони РФ Ігоря Конашенкова. Зокрема писав:  «Из Мариуполя пошли беженцы в сторону России, бои идут в Северодонецке и Рубежном, в Сватово уничтожено 4 установки С300 хохлов. Я тут Коношенкова смотрел, молодец четко позиции расставляет. Хохлы из Николаева ломанулись на Херсон, потеряли 10 танков, а теперь пидорасы *башат по частному сектору».

В іншій розмові обвинувачений повідомив: «Сегодня с двоюродным братом говорил, он в Ялте живёт, сказал что скоро все закончится, у нас тут хотят поставить роту укр солдатне, помещение им для проживания выделены в колхозном свинарнике, где им и место, только при шухере они будут прикрываются нами гражданскими, походу наши скоро подойдут, громыхает уже не далеко».

Про чоловіка відомо, що він є уродженцем Криму і станом на березень минулого року працював охоронником 1 розряду команди воєнізованої охорони № 1 батальйону Управління поліції охорони в Полтавській області.

У листуванні обвинувачений постійно вживає стосовно військовослужбовців ЗСУ образливі  і погрозливі висловлювання, наприклад: «хохлы»; «пидорасы»; «роту бандер погнали»; «шваль»; «пусть друг друга ебашат»; «азовцы творили что хотели»; «мудак»; «чтобы ни одна мразь не ушла от возмездия»; «нацыков выдавят все закончится».

У суді допитувався свідок, який знає обвинуваченого з 2005 року У лютому 2022 року той начебто говорив свідкові «Прийдут братья, порядок наведут». Свідок бачив, та чув як цей чоловік під час окупації села Мартинівка, підходив до російських військових, перед якими зачинили двері у пекарні, кафе та магазину. Обвинувачений, із показань свідка, обіймався з росіянами і казав: «Ви делайте дело, только аккуратно» і пропонував ворогу пиво. Свідок розповів, що підсудний зловживав спиртними напоями, знущався та бив свою дружину, а також говорив, що не має двох його синів, тому що вони перебувають у лавах ЗСУ і заважають «руському миру наводить порядок».

У судовому засіданні чоловік вину не визнав і розповів, що він деякий час зі свого мобільного телефону вів переписку зі своїми знайомими та родичами і писав те, що вони бажали чути, з метою підтримки родинних стосунків. Російського військового діяча Конашенкова він звеличував, оскільки вважав, що так хотів чути його співрозмовник. Коли прийшли росіяни у село, де він мешкав, він їм показав, де магазин, та вільно з ними спілкувався. Під час досудового розслідування він звернувся з клопотанням, щоб його обміняли до Росії.

Чоловік визнаний винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.436-2 КК України “Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників”. Йому призначено покарання – 1 рік і 1 місяць позбавлення волі. Більшу частину цього строку громадянина уже відбув, оскільки його затримали 30 березня минулого року і з того часу він перебував під вартою.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"