НОВИНИ

24.06.2024

21.06.2024

20.06.2024

19.06.2024

18.06.2024

17.06.2024

14.06.2024

13.06.2024

РУБРИКАТОР

Колишню прокурорку з Луганської області за колабораціонізм заочно засудили на 15 років

27.05.2024

Кіровський районний суд міста Кіровограда визнав 39-річну жительку Луганської області винною у зайнятті посади в незаконному правоохоронному органі на окупованій території (вирок від 20 травня).Наприкінці березня 2022 року мешканка смт Станиця Луганська Оксана Кудаєва почала працювати в окупаційній прокуратурі помічником прокурора.

1 квітня в інтернеті зʼявився відеоролик, як новопризначені працівники «прокуратури» присягають народу «Луганської народної республіки». Відео поширювалося на сайті «Генеральної прокуратури ЛНР», на YouTube, в Instagram і Telegram.

У сюжеті показано приміщеня із гербом так званої «Луганської народної республіки», а також прапорами «ЛНР» і Росії. Під стіною стоять 16 осіб у військовій формі, із яких семеро чоловіків і девʼятеро жінок. Лунає «гімн ЛНР» і декілька осіб складає присягу «працівника прокуратури».

Відео виявилося непридатним для портретознавчої експертизи. Як пояснив у суді експерт,  обличчя жінки в якій впізнають Кудаєву, займає приблизно 7% від розміру кадру. У зображенні обличчя відобразилися деякі загальні ознаки, але деталі не відобразилися взагалі. При збільшенні досліджуваного обличчя воно стає ще більш розмитим і нечітким. Крім того окуляри на обличчі досліджуваної особи не дають можливості дослідити ділянку очей, брів, частини носа.

Суд вирішив, що такий висновок не підтверджує, однак і не спростовує вини Кудаєвої.

За показаннями колишніх колег, Кудаєва працювала в прокуратурі щонайменше з 2017 року і до осені 2021-го. Її звільнили, бо вона не пройшла атестацію. Жінка ображалася, тому що сподівалась на перездачу атестації. Після звільнення вона була помічником місцевого адвоката.

У звʼязку з повномасштабним вторгненням РФ працівники луганської прокуратури евакуювалися до міста Кропивницього. У подальшому в інтернеті їм трапилися публікації, як прокурори-колаборанти присягають «ЛНР». На фото і відео свідки впізнали Кудаєву: жінку невисокого зросту, в окулярах, середньої тілобудови, на вигляд 30-35 років, русяве волосся середньої довжини.

Одному з прокурорів у телефонному режимі знайомі підтвердили, що Кудаєва приходить на роботу в прокуратуру «ЛНР».

Усі свідки до вторгнення РФ підтримували з обвинуваченою суто робочі стосунки, тісно не спілкувалися. Висловлювань щодо підтримки російської агресії від неї не чули.

Кудаєву заочно засудили до 15 років увʼязнення із забороною на такий же строк обіймати деякі посади та з конфіскацією майна.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"