НОВИНИ

20.05.2024

17.05.2024

16.05.2024

15.05.2024

14.05.2024

10.05.2024

РУБРИКАТОР

Колишнього спеціаліста прокуратури на Донеччині судитимуть за зраду і колабораціонізм

06.04.2023

Прокурорами Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора направлено до суду обвинувальний акт стосовно колишнього головного спеціаліста відділу Донецької обласної прокуратури. Йому інкриміновано державну зраду, вчинену в умовах воєнного стану, та колабораційну діяльність (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України). Розслідуванням встановлено, що після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, обвинувачений почав співпрацювати з окупаційною адміністрацією держави-агресора. Він добровільно погодився обійняти посаду так званого «помощника прокурора Володарского района Генеральной прокуратуры ДНР» в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території.

Обвинувачений, з метою надання іноземній державі та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, у сюжеті на російському каналі «Звезда», публічно обмовляв та зневажав правоохоронну систему України. Він активно висловив свою позицію, що держава Україна не має існувати у теперішньому її вигляді.

Наразі його оголошено у розшук, надано дозвіл на затримання для подальшого вирішення питання про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі територіального управління ДБР, розташованого у м. Краматорську, оперативний супровід – співробітники Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"