НОВИНИ

01.03.2021

27.02.2021

26.02.2021

РУБРИКАТОР

Кілери СБУ. За версією слідства Нескоромний хотів убити Наумова задля високої посади в СБУ

25.01.2021

ZN.UA продовжує складати пазли службоносного конфлікту всередині СБУ. Нагадаємо, у Службі заявили про запобігання замовного вбивства свого співробітника. Ідеться про замах на начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова, в підготовці злочину підозрюється полковник спецпідрозділу «Альфа» Андрій Расюк. Наші джерела в Службі безпеки повідомили наступне:

1.Технічний оперативний запис ще одного фігуранта справи – колишнього першого заступника голови СБУ Дмитра Нескоромного – вівся не лише в його машині, але і в квартирі. Тому обсяг даних у слідчої групи величезний.

2.Керівництво СБУ дуже стурбоване акцентами, з якими ЗМІ висвітлюють події 22 січня. І поки в Службі обирають найбільш красномовні шматки оперативних записів для підготовки презентації злочинів, в яких підозрюють Нескоромного, Расюка та інших, в обласні управління летять команди про поширення інформації брифінгу СБУ. «Розгорнутий брифінг з демонстрацією аудіо/відео буде згодом…наразі це відео розповсюдьте, оскільки суцільний «каламбур фейків» навколо даної реалізації розповсюджують недруги Служби і здорового глузду…», – йдеться в одному з них.

3.Операція з розробки Нескоромного і Расюка завершилася вимушено достроково: Нескоромний здав свою машину на станцію техобслуговування, що зафіксувала команда зовнішнього спостереження СБУ. Побоюючись, що під час ТО будуть виявлені і згодом знищені засоби прослуховування, Служба конфіскувала машину. Ця обставина й дала незапланований старт операції із затримання Расюка.

4.Мотивом замовлення на усунення голови Внутрішньої безпеки Наумова слідчі СБУ вважають той факт, що той був єдиною перепоною для отримання Нескоромним високої посади в керівництві Служби. Саме ця версія буде представлена публічно.

5.Дмитро Нескоромний дійсно вів переговори про своє повернення в СБУ, переважно претендуючи на посаду першого заступника. При цьому він спілкувався щодо цього із заступниками голови Офісу президента України. Як стверджують наші джерела – Андрієм Смирновим і Романом Машовцем. Незадовго до гучних подій Нескоромний зустрічався з главою СБУ Іваном Бакановим.

Нагадаємо, в розпорядженні редакції ZN.UA опинився текст клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо полковника спецпідрозділу «Альфа» Андрія Расюка, якого звинувачують в підготовці вбивства начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова.

Ми не знайшли в тексті документу прізвища експершого заступника голови СБУ Дмитра Нескоромного, якого вважають замовником. Швидше за все, слідство ще не має достатньо доказових аргументів, щоб оголосити йому підозру.

Раніше стало відомо, що в п’ятницю, 22 січня, полковник Расюк був затриманий за підозрою в підготовці вбивства Наумова. Замовником, за версією слідства, є колишній заступник голови СБУ Дмитро Нескоромний.

Нескромний обіймав посаду заступника голови СБУ з 1 липня по 8 листопада 2019 року. З 8 листопада по 13 березня в 2020 був першим заступником глави СБУ – начальником Головного управління по боротьбі з корупцією СБУ. Сьогодні він перебуває в складі відомства, однак не обіймає ніякої посади.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"