НОВИНИ

08.08.2022

07.08.2022

06.08.2022

05.08.2022

04.08.2022

РУБРИКАТОР

Керівник міграційної служби за гроші сприяв легалізації в Україні іноземців, в тому числі з РФ

04.07.2022

За процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури викрито та повідомлено про підозру заступнику начальника Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у Києві та Київській області і його спільнику в одержанні неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище (ч. 3 ст. 368 КК України).

За даними слідства, підозрювані організували схему легалізації перебування на території України іноземних громадян з країн підвищеного терористичного ризику та країни-агресора. Посадовець міграційної служби, залучивши товариша, підшукував мігрантів і пропонував їм за 10-15 тис доларів США оформити дозвіл на постійне проживання в Україні. Остаточна сума «винагороди» залежала від країни походження, типу документів і термінів їх оформлення. Іноземцям видавалися посвідки на тимчасове проживання, постійне проживання в Україні або посвідчення біженців.

Затримано посадовця та його спільника в порядку ст. 208 КПК України одразу після отримання від заявника неправомірної вигоди в розмірі 10 тис доларів США. Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

В ході проведення 35 обшуків за місцем роботи посадовця та адресами проживання підозрюваних виявлено та вилучено понад 160 пакетів документів іноземців, у тому числі громадян РФ, яких підозрювані мали намір легалізувати на території України, а також більше 320 тис доларів США і 400 тис грн.

Досудове розслідування триває. Встановлюється причетність інших осіб.

Викриття злочинної діяльності здійснювалося прокуратурою спільно з СБУ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"