НОВИНИ

27.05.2023

26.05.2023

25.05.2023

24.05.2023

23.05.2023

22.05.2023

19.05.2023

18.05.2023

РУБРИКАТОР

Катував заради зізнання у вбивстві — повідомлено про підозру підполковнику поліції

01.10.2021

За процесуального керівництва обласної прокуратури повідомлено про підозру заступнику начальника одного з відділів поліції Чугуївського районного управління поліції ГУНП в області за фактом катування, вчиненого за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 127 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що у листопаді 2019 року на території одного з районів області вбито чоловіка. З метою розкриття злочину на місце вбивства прибув вказаний підполковник поліції разом з іншими правоохоронцями.

При спілкуванні зі свідками, підполковник поліції дізнався, що померлий чоловік товаришував з місцевим мешканцем. З метою найшвидшого розкриття вбивства поліцейський вирішив використати недозволені методи досудового розслідування для отримання даних про можливу причетність чоловіка до злочину.

Ввечері того самого дня підполковник поліції разом з іншими правоохоронцями приїхали до 61-річного чоловіка і зайшли до його будинку. На той момент чоловік спав. Його одразу почали бити та душити дерев’яною палицею, притискаючи голову до подушки, щоб він не міг дихати. Далі одягли кайданки та відвезли до відділку, де катування продовжилося.

Понад годину поліцейські били чоловіка пластиковою пляшкою з водою по голові, вимагаючи зізнатися у вбивстві.

А заступник начальника відділу поліції не обмежився побиттям – він одягнув гумові рукавички та почав здавлювати й відтягувати геніталії потерпілому.

Не витримавши катувань, чоловік взяв на себе провину за вбивство товариша.

30 вересня 2021 року заступнику начальника одного з відділів поліції Чугуївського районного управління поліції ГУНП в області повідомлено про підозру.

Наразі вирішується питання про обрання запобіжного заходу підозрюваному та відсторонення від займаної посади.

Крім того, встановлюються інші співучасники зазначеного кримінального правопорушення.

Досудове розслідування проводять слідчі Територіального управління ДБР, розташованого в м. Полтаві, оперативний супровід здійснюють співробітники Територіального управління ДБР, розташованого в м. Полтаві, та Харківського управління Департаменту внутрішньої безпеки НП України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.

Джерело

Джерело 2

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"