НОВИНИ

21.01.2021

20.01.2021

19.01.2021

РУБРИКАТОР

Катували струмом і душили: харків’янин розповів про тортури у райвідділку

23.09.2020

Мешканець Харкова Олег Булкін скаржиться на тортури у місцевому відділку поліції та відсутність ефективного розслідування.

Відповідне звернення харків’янина, який наразі знаходиться у СІЗО, виданню ZMINA передала його мати Надія Булкіна.

Згідно з наданою інформацією, більше року тому, 15 травня 2019 року, Олега Булкіна затримали працівники Новобаварського райвідділу поліції Харкова зранку по дорозі на роботу. Чоловіка в кайданках доставили у відділок поліції, однак ніяких матеріалів про затримання при цьому складено не було, а підстави затримання не повідомлялися.

Олег Булкін розповів, що у поліцейському відділку його катували електричним струмом, били, знущалися і погрожували, а також душили форменим кітелем (старого зразка, з погонами підполковника) і викручували мошонку за допомогою кулька.

За словами чоловіка, правоохоронці намагалися змусити його визнати себе винним скоєнні злочину. Булкін повідомив, що безпосередньо його катував поліцейський на прізвище Дробинко, а під час знущань були присутні і брали участь також працівники інших райвідділів поліції.

За фактом зловживання з боку працівників поліції відкрили кримінальне провадження, дані про правопорушення внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань 8 серпня 2019 року. Розслідування доручили провести слідчим органам Територіального управління Державного бюро розслідувань Полтави.  Утім, за словами Олега Булкіна, слідчі дії не проводились.

Слідчий Либань намагався закрити цю справу, але рішенням слідчого судді Жовтневого райсуду Полтави 4 квітня 2020 року за моєю скаргою незаконне закриття справи було скасовано із зобов’язанням провести розслідування в рамках закону”, – повідомив він.

В Офісі генерального прокурора на запит видання ZMINA повідомили, що витребували матеріали даного кримінального провадження і вивчають його.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"