НОВИНИ

20.01.2021

19.01.2021

18.01.2021

РУБРИКАТОР

Карантин. Судді 26 разів штрафували людей за появу без паспорту, але два рішення вже скасовані

13.07.2020

У реєстрі оприлюднено 26 рішень, коли суди штрафували людей на 17 тисяч гривень тільки за вихід на вулицю без паспорту, розцінюючи це як порушення правил карантину. Про це повідомляє «Судовий репортер».

Рішення ухвалені за період 28 квітня – 7 липня.

Наразі тільки 2 із 26 рішень були оскаржені. В обох випадках апеляційний суд скарги задовольнив і штрафи скасував. Але у більшості випадків справи слухалися за відсутності порушників і апеляції не подавалися.

Поліція складала на людей протоколи за порушення постанови уряду №211 від 11 березня 2020 року, що на період карантину заборонено перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус.

Згодом уряд роз’яснив, що наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції або в обсервації. А також дасть можливість застосувати адміністративну відповідальність до порушників карантину.

На практиці це обернулося можливими адмінпротоколами і штрафами для всіх без винятку. По Україні є вже близько 30 таких рішень, коли штрафували на 17 тисяч гривень за появу на вулиці без паспорту.

Частіше судді не штрафували людей, а за малозначністю порушення обмежувались усним зауваженням. Ще деякі судді закривали справи за відсутністю складу адмінправопорушення. Наприклад, у Павлограді суддя  зазначила, що за відсутності інших порушень правил карантину, наприклад, за наявності маски, перебування на вулиці без документів не є самостійною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"