НОВИНИ

04.03.2024

01.03.2024

29.02.2024

28.02.2024

27.02.2024

26.02.2024

23.02.2024

22.02.2024

21.02.2024

РУБРИКАТОР

Кабмін визначив новий порядок консервації і ліквідації СІЗО та установ виконання покарань

13.10.2022

Уряд виклав у новій редакції Порядок оптимізації діяльності слідчих ізоляторів, установ виконання покарань та підприємств установ виконання покарань.Кабмін постановою від 8 жовтня 2022 р. № 1149 виклав у новій редації Порядок оптимізації діяльності слідчих ізоляторів, установ виконання покарань та підприємств установ виконання покарань, затверджений постановою Уряду від 7 червня 2017 р. № 396.

Порядок визначає механізм оптимізації діяльності слідчих ізоляторів та установ виконання покарань, а також підприємств установ виконання покарань з метою економії державних коштів, створення належних умов для утримання засуджених та осіб, взятих під варту, та зменшення частки амортизаційних відрахувань у собівартості продукції, що виробляється на підприємствах установ виконання покарань.

Оптимізація діяльності установ та підприємств здійснюється шляхом їх консервації (розконсервації), ліквідації, реконструкції, а також зміни виду установи виконання покарань.

Діяльність установ та підприємств може бути оптимізовано за рішенням Мін’юсту на підставі протоколу засідання комісії з оптимізації слідчих ізоляторів, установ виконання покарань та підприємств установ виконання покарань та за результатами розгляду техніко-економічного обґрунтування необхідності оптимізації діяльності установ, підприємств.

Комісія утворюється за рішенням Мін’юсту для здійснення заходів щодо забезпечення оптимізації діяльності установ та підприємств у складі представників Мін’юсту, Департаменту з питань виконання кримінальних покарань та міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань Мін’юсту.

Джерелами фінансування витрат на оптимізацію діяльності установ та підприємств можуть бути:

-кошти, передбачені для зазначених цілей у державному бюджеті;

-власні кошти підприємств.

Витрати на оптимізацію діяльності установ та підприємств фінансуються в межах бюджетних призначень, передбачених Мін’юсту.

Акт технічного стану основних фондів установи на момент їх консервації (розконсервації) або ліквідації складається за участю відповідальних виконавців окремих видів, пов’язаних із створенням об’єктів архітектури робіт (послуг), які пройшли професійну атестацію та отримали кваліфікаційний сертифікат на право виконання робіт з обстеження у будівництві.

Оптимізація діяльності установ шляхом їх консервації (розконсервації) або ліквідації

У разі коли наповнення установи становить менш як 50 відсотків лімітного наповнення, Мін’юстом може бути прийнято рішення про її консервацію.

Приймання комісією робіт з консервації установи здійснюється за результатами вивчення відповідної документації та заслуховування звіту члена комісії, делегованого комісією для проведення безпосереднього огляду та оцінки повноти і якості виконаних робіт.

Законсервовані установи можуть бути розконсервовані в разі наявності однієї з таких підстав:

-якщо в межах адміністративно-територіальних одиниць, на які поширюються повноваження міжрегіонального територіального органу, відсутня установа, передбачена статтею 11 Кримінально-виконавчого кодексу України, з метою забезпечення виконання вимог статті 92 зазначеного Кодексу;

-якщо фактичне наповнення установ, розташованих в межах адміністративно-територіальних одиниць, на які поширюються повноваження міжрегіонального територіального органу одного виду, становить більш як 80 відсотків їх лімітного наповнення.

Рішення про ліквідацію установи приймається Мін’юстом у зв’язку з непридатністю для подальшого використання або за умови, що відновлення будівель та споруд установи є неможливим або економічно недоцільним.

У разі прийняття рішення про консервацію або ліквідацію установи виконання покарань здійснюються заходи щодо переведення засуджених відповідно до частини другої статті 93 Кримінально-виконавчого кодексу України.

У разі прийняття Мін’юстом рішення про консервацію або ліквідацію установи в установленому законодавством порядку припиняються трудові відносини з працівниками з додержанням їх прав та інтересів відповідно до законодавства.

Оптимізація діяльності установ та підприємств шляхом їх реконструкції

Реконструкції підлягають установи та підприємства.

Також установу виконання покарань може бути реконструйовано в установу виконання покарань іншого виду чи слідчий ізолятор, а слідчий ізолятор — в установу виконання покарань.

Реконструкція установ здійснюється незалежно від показників їх лімітного та фактичного наповнення.

У разі реконструкції установ засуджені та особи, взяті під варту, які тримаються в цих установах, переводяться до найближчих установ відповідно до законодавства.

Оптимізація діяльності установ виконання покарань шляхом зміни їх виду

Установи виконання покарань (виправні центри, виправні колонії, спеціальні виховні установи) можуть бути оптимізовані шляхом зміни їх виду.

Зміна виду установи виконання покарань може здійснюватися також шляхом зміни рівня безпеки виправних колоній (мінімальний, середній і максимальний).

Зміна виду установи виконання покарань (відповідного рівня безпеки виправної колонії) здійснюється у разі, коли фактичне наповнення діючих установ виконання покарань (або відповідного рівня безпеки виправних колоній) становить більш як 80 відсотків їх лімітного наповнення.

Нижче наводимо сам Порядок.

Наталя Мамченко

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"