НОВИНИ

27.07.2021

24.07.2021

23.07.2021

22.07.2021

21.07.2021

РУБРИКАТОР

Ірина Венедіктова та Людмила Денісова домовились про співпрацю у сфері дотримання прав людини в місцях несвободи

09.04.2021

У четвер, 8 квітня 2021 року, в Офісі Генерального прокурора відбулася робоча зустріч Генерального прокурора Ірини Венедіктової з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Людмилою Денісовою. Під час зустрічі було обговорено питання співпраці між органами прокуратури України та Секретаріатом Уповноваженого ВРУ з прав людини у сфері дотримання прав людини в місцях несвободи.

Під час зустрічі був підписаний спільний наказ про створення міжвідомчої робочої групи з питань взаємодії між Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та органів прокуратури на виконання Меморандуму про співпрацю між органами і Плану заходів з його реалізації.

«Сподіваюсь, що новий рівень співпраці дозволить більш ефективно реагувати на виявлені у місцях несвободи порушення прав людини та усувати причини, що їм сприяли. Підписаний сьогодні документ ще більше консолідує наші спільні практичні зусилля», – наголосила Генеральний прокурор.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, в свою чергу, акцентувала на заходах, які важливо реалізувати в рамках співпраці, зокрема, проведення одночасних моніторингових візитів і перевірок у місцях несвободи. Також вона відзначила необхідність координації діяльності на рівні обласних прокуратур та регіональних представництв Уповноваженого, а також узгодження спільних заходів щодо змін до законодавства у сфері протидії катуванням.

Упродовж 2020 та 2021 року Офісом Генерального прокурора та обласними прокуратурами спільно з представниками Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини проведено 56 заходів. З моменту співпраці з Уповноваженим ВРУ з прав людини Офісом Генерального прокурора та прокуратурами областей розглянуто 55 матеріалів про виявлені порушення вимог законодавства у місцях несвободи, які надійшли від Офісу Омбудсмана та його представників. За результатами прокурорських перевірок внесено 42 документи реагування, розпочато 13 кримінальних проваджень.

«Наші прокурори також у межах компетенції проводили перевірки установ позбавлення волі та інших місць примусового тримання громадян. За їх результатами за 2020-2021 роки внесено майже 9 тисяч документів прокурорського реагування, притягнуто до відповідальності 6,4 тисячі службових осіб, звільнено 170 незаконно утримуваних осіб, приведено у відповідність до закону або скасовано 900 актів», – наголосила Ірина Венедіктова.

Серед порушень, на які реагували прокурори, Генпрокурор назвала порушення порядку тримання та перебування осіб у закладах позбавлення волі; неналежні умови тримання, зокрема переповнення житлових приміщень, їх незадовільний санітарно-технічний стан; неякісне харчування, обмежений доступ до питної води, свіжого повітря та світла; безпідставне застосування сили та спецзасобів; тримання осіб не в спеціально визначених приміщеннях; розкрадання майна, службова недбалість при використанні коштів; незадовільна робота щодо надання медичної допомоги; недотримання законів про оплату та охорону праці; позаслужбові відносини персоналу, у тому числі торгівля наркотиками, надання незаконних пільг та переваг; затримання поліцією осіб без складання протоколів та інші.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"