НОВИНИ

25.09.2021

24.09.2021

23.09.2021

22.09.2021

РУБРИКАТОР

Інспектора колонії, який вимагав у в’язня гроші і скаржився на бідність, покарали штрафом

01.03.2021

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області виніс вирок молодшому інспектору ДУ «Петрівська виправна колонія (№49)». Про це стало відомо з вироку від 24 лютого.

Інспектор знав, що засуджений наближається до відбуття 3/4 строку покарання, після чого матиме право на умовно-дострокове звільнення і вже має право на зміну умов відбування покарання шляхом переведення до закладу іншого виду.

Але при вирішенні питань умово-дострокового звільнення та зміни умов відбування покарання враховується сумлінна поведінка засудженого, а інспектор в силу своїх повноважень міг цьому перешкодити.

На початку вересня 2020-го інспектор запропонував в’язню заплатити йому 20 тисяч гривень, щоб він не виявляв у його діях порушення, не обшукував і не вилучав заборонені предмети й речовини. Засуджений сконтактував зі своїм знайомим на свободі і останній передав інспектору гроші.

Викривачів корумпованого інспектора було двоє – в’язень та його товариш.

Оскільки обвинувачений вину визнав, то суд вважав недоцільним проводити повний судовий розгляд.

Інспектор пояснив, що проживає з матір’ю, у нього була невелика зарплата і тяжке матеріальне становище, тому вирішив отримати неправомірну вигоду від засудженого. У вчиненому щиро покаявся, запевнив суд, що в подальшому не буде вчиняти злочини, просив призначити мінімальний штраф із розстрочкою виплати, враховуючи його матеріальне становище.

Суд оштрафував чоловіка на 17 тисяч гривень, розстрочивши виплату суми на 10 місяців. Також йому заборонено на 1 рік обіймати посади посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"