НОВИНИ

21.11.2024

20.11.2024

19.11.2024

14.11.2024

13.11.2024

12.11.2024

11.11.2024

08.11.2024

07.11.2024

04.11.2024

23.10.2024

РУБРИКАТОР

Громадськість та чиновники дискутували щодо законопроекту про пенітенціарну систему

05.10.2017

Законопроект про пенітенціарну систему передбачає її спрямування на ресоціалізацію та реінтеграцію особи. Учасники 15 спільного засідання робочої групи Комітету ВРУ та Міністерства юстиції України з реформування пенітенціарної системи обговорили нові пропозиції структурних підрозділів Міністерства юстиції. Слушні пропозиції були схвально прийняті та будуть враховані під час формування остаточного проекту закону.

Участь у заході взяли представники Міністерства юстиції України, Всеукраїнської профспілки персоналу органів та установ пенітенціарної системи, Генеральної прокуратури, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, науковці, адвокати, експерти громадських та міжнародних інституцій, включно з Асоціацією УМДПЛ.

У вступному слові Денис Чернишов, заступник міністра юстиції України, окреслив основні питання, вирішенню яких необхідно приділити особливу увагу. Кожен учасник засідання мав можливість висловитися та обґрунтувати свої пропозиції. Як результат, щодо кожного питання було прийнято колегіальне рішення – включити, відхилити чи дійти компромісу.

Процес підготовки законопроекту відбувався у форматі повного циклу публічної політики. «Будь-яке рішення має ухвалюватися за участю усіх зацікавлених сторін, однаково причетних до сфери регулювання поданого законопроекту. З одного боку, обговорюються усі суспільні аспекти, які має врегулювати законопроект. З іншого – після прийняття закону він не буде сприйнятий громадськістю як несподіванка», – вважає Юрій Мірошниченко, голова профільного підкомітету.

Під час 15 засідання робочої групи жвава дискусія точилася навколо питань організації діяльності служби пробації та пенітенціарної медицини, повноважень підрозділів спеціального призначення, притягнення до кримінальної відповідальності за пронесення побутових заборонених предметів, вилучення ст.391 Кримінального кодексу України (злісна непокора вимогам адміністрації виправної установи, – авт.), порядку відвідування та інспектування пенітенціарних закладів, підстав застосування фізичної сили, спеціальних засобів та зброї, інших актуальних тем.

«Завдяки повному циклу публічної політики громадськість, науковці та інші зацікавлені сторони можуть спільно обговорювати та приймати спільні рішення у процесі підготовки законопроектів. Як показує практичний досвід, робота у такому форматі є доволі продуктивною. Хтось має більше теоретичних знань, хтось – більше практичного досвіду чи розуміння міжнародних практик. Різні думки поєднуються, і кожна ідея обговорюється. Єдине правило – пропозиції мають мати конкретне обґрунтування та редакційну версію», – пояснив Олександр Федорук, керівник програми «Права людини за ґратами».

Учасники засідання також затвердили дати наступних виїзних заходів на жовтень-грудень 2017 року.

«Наші непрості рішення є результатом спільної роботи та усвідомлених компромісів. Спільна розробка законопроекту відкриває перспективу на подальший шлях вдосконалення практики застосування законодавства», – підсумував Юрій Мірошниченко.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"