НОВИНИ

02.06.2020

01.06.2020

30.05.2020

РУБРИКАТОР

Громадськість перевірила Інгульський відділ поліції у Миколаївській області

02.12.2016

Мета візиту – перевірка виконання рекомендацій, які були надані Офісом Уповноваженого з прав людини за результатами попередніх відвідувань у 2013-2015 роках. Також вивчався рівень фахової підготовки працівників поліції та  їх націленість на допомогу громадянам.

Моніторингова група зазначила, що вхід до адмінбудівлі відділу поліції облаштовано пандусом для доступу маломобільних груп, але він не відповідає вимогам будівельних норм і створює певні труднощі і незручності для зазначеної категорії осіб. Крім того, відсутня кнопка виклику чергового.

Кімнату прийому громадян не облаштовано належним чином, санітарний стан кімнати незадовільний. В порушення вимог п. 6.6.1 Інструкції, затвердженої наказом МВС України від 28.04.2009 № 181, у відділі відсутня окрема кімната для оперативного розгляду обставин. Саме тому кімната прийому громадян використовується не за призначенням.

Стенди з інформацією про часи прийому керівництвом МВС, НПУ, ГУНП в Миколаївській області розміщено у недоступному для громадян місці (за відгороджувальним турнікетом). На інформаційних стендах відсутня інформація про місце та часи прийому громадян дільничними офіцерами. Книга скарг та пропозицій розміщена на висоті 180 см від підлоги, що не дає можливості окремим громадянам вільно нею користуватися.

Монітори також зауважили, що потребує вдосконалення облік осіб, які перебувають у відділенні поліції, та приведення службової документації у відповідність до вимог наказу МВС України від 28.04.2009 № 181. Моніторами встановлено непоодинокі випадки несвоєчасного інформування Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги про затримання осіб у порядку ст. 208 КПК України. Про затримання не інформується і службова особа, відповідальна за перебування затриманих.

У діяльності поліції мають місце факти конвоювань затриманих та заарештованих осіб до органу поліції для проведення слідчих дій. Однак в порушення вимог наказу МВС від 18.12.2003  № 1561 та п. 5 Наказу МВС від 16.09.2009 № 404 у підрозділі відсутня кімната для проведення слідчих дій.

Неналежним чином організована домедична допомога у відділі поліції. В аптечках чергової частини виявлені медичні препарати з простроченими термінами зберігання.

У кімнатах для затриманих та доставлених (КЗД) чергової частини брудно. Санітарна обробка приміщень КЗД не проводиться.

Звіт за результатами моніторингового візиту буде направлено до відповідних відомств із зазначенням виявлених порушень та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.

Джерелоi/

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"