НОВИНИ

26.01.2023

25.01.2023

24.01.2023

23.01.2023

21.01.2023

РУБРИКАТОР

Громадські організації просять громадян повідомляти про порушення їх прав поліцією під час карантину

07.04.2020

ПРЕС-РЕЛІЗ: РОЗПОЧАТО МОНІТОРИНГОВУ КАМПАНІЮ ЩОДО ПОРУШЕНЬ З БОКУ ПОЛІЦІЇ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Асоціація Українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів у співпраці з БО “Галицька громада” починає нову моніторингову кампанію щодо дотримання поліцією прав й свобод громадян при здійсненні контролю за виконанням карантинних обмежувальних заходів.  

У непростий час карантинних обмежень, як ніколи важливим є неухильне дотримання прав і свобод людини, особливо зі сторони правоохоронних органів. Звичайно, ми розуміємо, у якому непростому становищі наразі опинилися правоохоронці. Проте, і у кризовій ситуації вони повинні діяти у суворій відповідності до нормативно-правових актів, насамперед Конституції та законів України .

Асоціація УМДПЛ планує налагодити донесення до суспільства, ЗМІ і керівництва правоохоронних відомств інформацію про реальний стан справ з цього питання та напрацювати рекомендації щодо покращення ситуації в цій сфері.   

Моніторинг буде здійснюватись за кількома напрямками:

1.Порушення прав громадян (в тому числі й ФОП, фізичних та юридичних осіб) при притягненні до відповідальності за порушення правил карантину. 

2.Ефективність та пропорційність дій поліції з контролю за дотриманням в регіоні карантинних заходів.  

3.Дотримання поліцією карантинних заходів по відношенню до осіб у кімнатах для затриманих при відділах поліції і ізоляторах тимчасового тримання. 

4. Дотримання поліцією карантинних заходів при виконанні службових обов’язків, в тому числі під час прийому громадян у підрозділах поліції

5.Забезпечення прав і безпеки співробітників поліції в умовах карантину.

Повідомлення про порушення з боку органів правопорядку ми прийматимемо 

на адресу: quarpol2020@gmail.com

або за телефоном 0800 336 872 (дзвінки безкоштовні в межах України), час роботи: пн-пт з 9 до 17. В інші години та у вихідні – повідомлення можна залишати на автовідповідач.

За додатковою інформацією звертайтесь до координатора моніторингових кампаній Асоціації УМДПЛ Сергія Перникози (050) 739 11 67, quarpol2020@gmail.com

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"