НОВИНИ

20.09.2021

18.09.2021

17.09.2021

16.09.2021

РУБРИКАТОР

Голові суду, в якому винесли вирок Стерненку, прострелили вікно у кабінеті

22.05.2021

Голова Приморського суду Одеси Сергій Кічмаренко повідомив про втручання в його діяльність.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на лист судді, опублікований на сайті Вищої ради правосуддя.

«17 травня я увійшовши в робочий кабінет Приморського районного суду міста Одеси №103 помітив, що одне з чотирьох вікон, розташоване в безпосередній близькості від робочого столу, було простріляне з невідомої зброї. Виходячи з характеру пошкодження скла, траєкторія польоту кулі була спрямована чітко по мені. Те, що сталося, я пов’язую зі своєю службовою діяльністю, а також з перебуванням в моєму провадженні низки резонансних кримінальних справи», – повідомив Кічмаренко.

За заявою місцева поліція відкрила кримінальну справу за статтею «Погроза вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна щодо судді».

23 лютого 2021 року суддя Приморського суду Одеси Віктор Попревич засудив Сергія Стерненка і Руслана Демчука до 7 років і 3 місяці позбавлення волі за розбійний напад у 2015 році на місцевого політика проросійської орієнтації Сергія Щербича. На момент інкримінованих подій Стерненко був керівником Правого сектору в Одесі, а Демчук членом цієї організації.

Лист судді Кічмаренка надійшов до Вищої ради правосуддя 21 травня о 13.34. У цей же день Одеський апеляційний суд завершував розгляд скарг на вирок Стерненку і Демчуку. Судді вийшли до нарадчої кімнати і планують оголосити рішення у понеділок, 24 травня.

На початку березня Кічмаренко вже звертався до президента, генпрокурора і органів суддівського самоврядування через протестні акції і зрив роботи суду після проголошення вироку в справі Стерненка і Демчука.

У квітні цього року Кічмаренко скаржився у ВРП на цькування у Фейсбуці. На сторінці «Корупційний дайджест України» поширювалась інформація: «Судья Попревич посадил Стерненко по команде Кичмаренко». За два тижні на тій же сторінці з’явилась публікація: «За председателем приморского суда Одессы Кичмаренко началась охота силовиков».

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"