НОВИНИ

27.07.2021

24.07.2021

23.07.2021

22.07.2021

21.07.2021

РУБРИКАТОР

Голова НАБУ Ситник прокоментував неявки голови ОАСК Вовка до суду

24.02.2021

У Національному антикорупційному бюро не можуть спрогнозувати, чи буде виконано рішення Вищого антикорупційного суду про примусовий привід голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла ВовкаПро це в інтерв’ю «Цензор.НЕТ» заявив директор НАБУ Артем Ситник.

«Важко прогнозувати (коли виконають рішення про привід Вовка – ред.). Є максимальна протидія з боку сторони захисту і є низка органів, як, наприклад, Вища рада правосуддя, які виносять рішення, що явно суперечать і фактичним обставинам, і меті кримінального процесу», – повідомив він.

За словами Ситника, у цій справі багато фігурантів мають спеціальний статус, а тому підписувати процесуальні документи стосовно них має виключно генеральний прокурор.

22 лютого Вовк знову не з’явився до ВАКС. Тоді ж антикорупційний суд знову ухвалив рішення про примусовий привід голови ОАСКу. Наступне засідання відбудеться 9 березня.

Раніше у НАБУ повідомили, що в Офісі генерального прокурора не вважають Вовка та суддів ОАСК підозрюваними.

8 лютого мало відбутися засідання з обрання запобіжного заходу Вовку, а його самого мали примусово на нього доставити, проте цього не сталося. Детективи НАБУ не знайшли голову ОАСК за відомими адресами, а той зранку написав, що рішення про його привід – незаконне.

До цього НАБУ намагалося вручити голові ОАСК Вовку клопотання про його відсторонення від посади, але він відмовився його забирати. Також детективи нагадали йому, що 3 лютого Вовка чекають в ВАКС на засіданні.

Нещодавно антикорупційний суд продовжив до 17 березня строк розслідування справи плівок ОАСК. До цього Вовк вчергове не з’явився до ВАКС для обрання запобіжного заходу. Після чого детективи НАБУ вручили повістку голові ОАСК до ВАКС на 5 січня після відвідин ним свята, організованого колишнім народним депутатом Сергієм Ківаловим. Однак Вовк викинув документи з машини і поїхав.

5 січня голова Окружного адмінсуду Києва знову не з’явився на засідання, а тому прокурор САП просив слідчого суддю ВАКС надати дозвіл на примусовий привід Вовка. Втім суддя відмовив.

Раніше Національне антикорупційне бюро вдруге оголосило керівника Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка в розшук, оскільки той не з’явився до ВАКС, а також ігнорує виклики НАБУ на допит. Водночас у пресслужбі ОАСК повідомили, що Вовк перебуває на лікарняному через коронавірус. Після чергової неявки до суду НАБУ відправила до Офісу генерального прокурора проєкт клопотань до Вищої ради правосуддя про надання дозволу на затримання і арешт Вовка, його заступника Євгена Аблова, Келеберди та Погрібніченка.

Як відомо, 22 жовтня Вовк та його адвокат не з’явилися на засідання до Вищого антикорупційного суду, на якому йому мали обрати запобіжний захід. 29 жовтня керівник ОАСК вдруге не з’явився до суду і ВАКС вчергове відклав засідання на 5 листопада.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру голові ОАСК Вовку, Аблову, керівнику ДСА Холоднюку та іншим. За версією слідства, Вовк організував і створив злочинну організацію. Як вважають детективи, ця злочинна організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також політичних еліт та бізнес-кіл. Зокрема, для цього голова ОАСК нібито використовував схему з подання штучних, надуманих, адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи фізичних осіб до свого ж суду з подальшим «надшвидким» їхнім розглядом та з наперед визначеним результатом.

Крім того, зазначена організація намагалася захопити владу в Україні, отримавши контроль над Вищою радою правосуддя і Вищою кваліфікаційною комісією суддів. Для цього вони нібито ухвалювали рішення в інтересах деяких чиновників, а ті, своєю чергою, призначали до ВРП та ВККС підконтрольних ОАСК осіб.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"