НОВИНИ

04.03.2024

01.03.2024

29.02.2024

28.02.2024

27.02.2024

26.02.2024

23.02.2024

22.02.2024

21.02.2024

РУБРИКАТОР

Голова кримської СБУ Кулініч і ексзамсекретаря РНБО Сівкович сприяли вторгненню. Подробиці

23.07.2022

Державне бюро розслідувань розслідує діяльність злочинної організації за участі українських посадовців і співробітників спецслужб Російської Федерації. Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на тексти підозр.

За невстановлених слідством обставин керівником 9-го (“українського”) управління Департаменту оперативної інформації 5-ої служби Федеральної служби безпеки РФ Ігорем Чумаковим створено ієрархічне об’єднання — злочинну організацію, до складу якої ввійшли співробітник 1-го відділу 9-го управління Департаменту оперативної інформації 5-ої служби Федеральної служби безпеки РФ Олександр Чуліндін, кадровий співробітник Департаменту оперативної інформації 5-ої служби Федеральної служби безпеки РФ Марина Терентьєва, колишній заступник секретаря РНБО України Володимир Сівкович, співробітник Служби безпеки України Олег Кулініч та інші поки невстановлені особи з представників російської влади та громадян України.

Вищезгадані особи начебто організувалися для розвідувально-підривної роботи проти України, а саме шпигунства, тобто збирання і передачі в Росію інформації, що становить державну таємницю України, а також підбурювання громадян України до державної зради.

Безпосередньо організовувала та здійснювала збір, аналіз і передачу інформації, що становить державну таємницю України, росіянка Терентьєва, яка будучи кадровим працівником ФСБ, має посаду-прикриття — є членом Союзу журналістів РФ і позаштатним фотокореспондентом інформаційного агентства “ІТАР-ТАСС”.

У свою чергу, Сівкович керував діяльністю Кулініча та залучених ним осіб щодо збору і передачу інформації, яка становила оперативний інтерес ФСБ.

Кулініч, маючи доступ до держтаємниці, безпосередньо збирав необхідну інформацію як особисто, так і через залучних осіб.

У тексті підозри зазначається, що колишній замсекретаря РНБО Сівкович не міг реалізувати себе на держслужбі в Україні та в політичній діяльності. “Відчуваючи неповноцінність, меншовартість” і розраховуючи повернутися до української політики під патронатом РФ і так самоствердитись, маючи також ідейні мотиви, погодився на участь у злочинній організації.

Під керівництвом фсбшника Чумакова, Сівкович організував у Москві так званий “політичний офіс”, працівники якого нібито займаються суспільно-політичною діяльністю, а насправді залучають осіб, які мають розвідувальні можливості на території України. У цьому офісі, зокрема, була працевлаштована “журналістка” Терентьєва.

Вважається, що не пізніше 02.06.2019 російськими спецслужбами був залучений Кулініч, отримавши псевдонім і виконуючи на території України завдання ФСБ, вживаючи засобі конспірації та підтримуючи зв’язок із Сівковичем.

Члени цього угрупування, зокрема, Кулініч начебто впливали на кадрові та управлінські рішення у структурі Служби безпеки України та сприяли приховуванню від СБУ та керівництва держави України планів РФ щодо нападу 24.02.2022 з території окупованого Криму на материкову частину України та ін.

Кулініч — колишній керівник Головного управління СБУ в АР Крим. Був призначений президентом Зеленським у жовтні 2020-го. 2 березня 2022 президент його звільнив. Цього ж дня зареєстровано кримінальне провадження, в якому Кулінічу згодом повідомлено підозру.

16 липня 2022 Кулініча арештували за підозрою в державній зраді. На момент затримання Олег Кулініч обіймав посаду помічника голови СБУ Івана Баканова з особливо важливих доручень.

Усі п’ятеро підозрюються в участі у злочинній організації (ч.2 ст.255 ККУ). Громадяни України Сівкович і Кулініч — в державній зраді (ч.1 ст.111 ККУ), а троє працівників ФСБ РФ — у шпигунстві (ч.1 ст.111 ККУ).

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"