Генпрокурор навів дані щодо стану криміногенної ситуації в державі
24.06.2017
У п’ятницю, 23 червня 2017 року, Генеральний прокурор України Юрій Луценко під час наради щодо стану реалізації органами прокуратури повноважень з окремих питань прокурорсько-слідчої діяльності в м. Житомирі прокоментував криміногенну ситуацію в державі.
Так, статистичні показники за 5 місяців роботи свідчать про наявність певних позитивних тенденцій у роботі з протидії злочинності та забезпечення правопорядку у державі.
Зокрема, зменшилася кількість кримінальних правопорушень також по державі на 15% і становить понад 271 тисячу. На 17% знизився рівень кримінальних правопорушень на 10 тисяч населення. Юрій Луценко звернув увагу на те, ще значно вищим від загальнодержавного показника він є, зокрема, у місті Києві, а також у Черкаській та Чернігівській областях.
Із найпоширеніших категорій злочинів спостерігається зменшення на 17% кількості особливо тяжких та на 10% – тяжких злочинів. Водночас ще високою залишається питома вага таких злочинів у Житомирській та Київській областях.
Також, за словами Генерального прокурора, на чверть зменшилася кількість кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я, у тому числі умисних вбивств та тяжких тілесних ушкоджень.
На 40 тисяч менше зареєстровано кримінальних правопорушень проти власності, три чверті із них – крадіжки. В той же час він зазначив, що це сало можливим завдяки тому, що у минулому році було відправлено обвинувальних актів щодо майже 24 тисяч крадіїв, відповідно зменшилася кількість таких угруповань. «А у поточному році за цей же період ми відправили 28 тисяч обвинувальних актів, зрозуміло, що зачистка злочинних організацій дається взнаки падінням росту вказано категорії правопорушень», – наголосив Юрій Луценко.
Також він повідомив про зменшення майже на третину кількості розбійних нападів та грабежів, на 18% – шахрайств.
На 18% зменшилась кількість облікованих порушень правил безпеки руху або експлуатації транспорту. На третину зменшилося число незаконних заволодінь транспортними засобами.
Окрім того, як зазначив керівник Генеральної прокуратури, активізована робота оперативних підрозділів з припинення незаконного обігу наркотичних засобів, ріст склав 37%.
Водночас при суттєвому зменшенні числа облікованих кримінальних правопорушень на кінець травня ще не прийнято кінцевого рішення у 207 тисячах проваджень.
Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України