НОВИНИ

18.06.2024

17.06.2024

14.06.2024

13.06.2024

12.06.2024

11.06.2024

10.06.2024

07.06.2024

06.06.2024

05.06.2024

РУБРИКАТОР

Екссуддю з Сєвєродонецька, який утік з України, за корупцію і патрони засудили до 10 років

15.11.2022

Вищий антикорпуційний суд визнав колишнього суддю Сєвєродонецького міського суду Луганської області Руслана Юхимука винним в одержанні хабара, підробленні документа і незаконному зберіганні боєприпасів (вирок від 8 листопада).

У 2015 році юхимук розглядав подання прокуратури щодо визначення строку невібутого покарання засудженим і етапування його до Старобільського СІЗО,

У році чоловік був засуджений до 5 років ув’язнення із конфіскацією частини майна. Покарання він відбував у Петровській виправній колонії № 24. У 2015-му після захоплення колонії представниками «ЛНР» засудженого звільнили умовно-достроково.

Українська прокуратура, не визнаючи рішень органів «ЛНР» ініціювала відбуття ним решти вироку.

Засудженений прийшов до суду і в коридорі зустрів зі знайомого, який, дізнавшись про ситуацію, запропонував допомогти, кажучи, що суддя його давній товариш. У подальшому суддя, дійсно, за хабар погодився не задовольняти подання прокурора. При цьому посередник озвучив, що сума винагороди має становити 2 тисячі доларів.

Чоловік не мав потрібної суми, але згадав, що під арештом має машину, яку б міг продати. Відтак йому запропонували клопотати про скасування арешту, принісши для цього підроблений  документ. Йшлося про договір, нібито засуджений продав машину рідній матері ще до її арешту, але нова власниця не встигла її переоформити. Потім чоловік також згадав про арешт квартири. За скасування арештів майна він мав заплатити по 1 тисячі доларів. А всього разом із рішенням щодо подання прокурора — 4 тисячі.

Громадянин звернувся в СБУ і після цього передавав гроші кількома траншами посереднику який ділився із суддею. Пізніше в судді вилучили кілька мічених купюр.

Події підтверджувалися матеріалами НСРД. Так, посередник пояснював заявнику, що служитель Феміди без грошей не стане з ним розмовляти.

— Ну двушку ему привезти?

— Ну да-да! Братан, я тебе еще раз говорю, пока ты не сделаешь, разговаривать не будет!

— То есть он хочет, чтобы я дал двушку?

— Да, да! Он все тебе сделает, я тебя с ним встречу, даже побухаешь с ним! Я тебе еще раз говорю, пока ты это не сделаешь, он с тобой разговаривать не будет!

Суддя Юхимук розмові з посередником називав заявника «должником» і погоджувався зачекати на гроші.

— Сейчас у него на руках, ну, этот, ну, 8 бумаги, ну просит подождать еще, а там, ну, ну, там кое-что мне сказал, надо будет чтобы при встрече сказал Вам, что Вы скажете?

— Ну, куда деваться, потянем.

— Ну конечно потянем, сказал сделает, я его знаю, если бы не знал бы!

— Хорошо. Ну, ты за него поручаешься? Тогда решено.

В одному із судових засідань суддя звернувся до підсудного зі словами: «Решайте вопрос. Вы знаете, как». Раніше суд в аналогічній справі задовольнив подання прокуратури щодо спільника заявника. Тому чоловік розумів, що у випадку ненадання хабара повернеться за ґрати.

Зловмисників викрили ще в середині грудня 2015-го. В кабінеті судді провели обшук. У нього вдома знайшли 11 патронів зразка 1951 року, які зберігалися без передбаченого законом дозволу.

Але через суддівський імунітет Юхимука не змогли затримати. Тому 23 січня він виїхав з України через пункт пропуску Просяне і назад не повертався. Тільки 19 квітня 2016-го Верховна рада дала дозвіл на затримання судді.Спільник Юхимука уклав угоду про визнання винуватості і у 2017-му був засуджений до 3 років позбавлення волі. Його показання лягли в основу в справи щодо судді. Щоправда, свідчив він у 2018 році ще в Артемівському міськрайонному суду Донецької області, який тоді слухав справу. А через місяць після дачі показань виїхав з України.

Тому судили Юхимука заочно, забезпечивши його право на захист присутністю адвоката.

Пізніше справу судді передали до новоствореного Вищого антикорупційного суду, який почав розгляд спочатку. ВАКС погодився прийняти як доказ аудіозапис показань спільника судді, оскільки забезпечити його повторну явку в засідання не вдалося. У 2018 році цей чоловік уже мав громадянство іншої держави та згодом виїхав за кордон. А після початку повномасштабної війни Росії проти України міністерства закордонних справ інших країн закликають своїх громадян утриматися від візитів на цю територію.

Суд вважає, що 5 років тому свідок не міг передбачити, що внаслідок судової реформи йому доведеться свідчити іншому суду. Отож вважав, що виконав обов’язки, покладені на нього угодою про визнання винуватості.

Провину Юхимука антикорупційний суд визнав доведеною, призначивши йому за сукупністю злочинів 10 років позбавлення волі з повною конфіскацією майна і забороною на 3 роки обіймати посаду судді.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"