НОВИНИ

06.10.2022

05.10.2022

04.10.2022

РУБРИКАТОР

Експоліцейському з Вовчанська, який на автівці намалював “Z”, повідомили про підозру (заочно)

12.08.2022

Заочно про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану, повідомили колишньому поліцейському з міста Вовчанськ на Харківщині, який співпрацює з російськими окупантами. 

Про це розповіли у Харківській обласній прокуратурі.

Росіяни окупували місто у перший день повномасштабного вторгнення.

За даними слідства, експоліцейський прийняв для себе рішення перейти на бік ворога та почав співпрацювати з окупантами. Він взяв активну участь у створенні так званого «відділу поліції» у м. Вовчанськ та обійняв посаду оперуповноваженого.

Крім того, разом з російськими військовими він вилучив службову автівку правоохоронця, який сховав її на подвір’ї будинку. Забравши автомобіль, підозрюваний позначив його латинськими літерами «Z» та почав використовувати для роботи на окупантській посаді.

Своїми діями колишній поліцейський забезпечив становлення та зміцнення влади держави-агресора в окупованому Вовчанську.

У Вовчанську до співпраці з окупантами, зокрема правоохоронців, схиляла голова Вовчанського районного суду Ірина Уханьова, яку тепер також підозрюють у державній зраді. Своїм колегам за ухвалення вироків за російським законодавством вона обіцяла по 10 тисяч рублів.

Відомою Уханьова стала у 2016-му, коли заарештувала юриста, директора координаційного центру “Правозахисник” Максима Корнієнка на 15 діб за те, що він знімав на камеру мобільного телефона засідання.

Апеляційний суд визнав правозахисника, який відсидів дев’ять з п’ятнадцяти діб адміністративного арешту, невинуватим, а суддю через три роки все ж таки відправили на навчання до школи.

Влітку 2020-го Уханьовій оголосили підозру в ухваленні свідомо неправосудного рішення з особистих інтересів, однак і до початку повномасштабного вторгнення Росії вона очолювала Вовчанський районний суд.

Нагадаємо, що правоохоронці розслідують майже 600 кримінальних проваджень щодо держзради та колабораціонізму.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"