Ексміліціонер визнав, що сфальсифікував справу проти чоловіка в час Євромайдану
21.05.2021
Подільський районний суд Києва затвердив угоду про визнання винуватості у справі про притягнення завідомо невинного до відповідальності (вирок від 17 травня).
Обвинувачений Андрій Чепіга працював на посаді старшого слідчого відділення розслідування злочинів лінії карного розшуку слідчого відділу Дарницького РУ ГУМВС України в місті Києві.
У лютому 2014-го він сфальсифікував кримінальну справу проти інваліда третьої групи з вадами слуху та мови.
Правоохоронці в той період масово затримували учасників протестних акцій в центрі столиці з метою їх залякування.
19 лютого 2014 року о 3 годині 30 хв. ночі до Дарницького відділення міліції доставлено 15 людей, у числі яких і особа з інвалідністю.
Із протоколів огляду місця події та допиту свідків не вбачалося даних про причетність цього чоловіка до злочину, пов’язаного із масовими заворушеннями. Він сам категорично заперечував свою участь в акціях протесту і заборонених предметів при ньому не виявлено. Ніхто з інших затриманих активістів цього чоловіка не знав.
Однак слідчий, за вказівкою керівництва, бажаючи проявити себе старанним працівником, сфальсифікував протокол, що цей чоловік затриманий безпосередньо після вчинення злочину і очевидець або ознаки на тілі, одязі чи місці події вказують на те, що саме він щойно скоїв злочин,
У повідомленні про підозру слідчий написав, що що 18.02.2014 невстановлені досудовим розслідуванням особи організували натовп для вчинення масових заворушень, до складу якого увійшов підозрюваний та інші невстановлені особи.
Приблизно о 10 годині 00 хвилин 18.02.2014 підозрюваний з іншими невстановленими особами нібито прибули на вул. Інститутську, 15/5 в Києві і завдали тілесних ушкоджень працівникам правоохоронних органів та знищували майно, що супроводжувались погромами і призвело до тяжких наслідків. Також чинили насильство над особами, які намагались їм завадити, а саме над працівниками правоохоронних органів та внутрішніх військ МВС України, шляхом нападу та завдання їм ударів битками, кийками, палками, ціпками, камінням, розпилення сльозогінного газу, світло шумовими гранатами, тощо. Після таких протиправних дій підозрюваний начебто був затриманий.
Справу проти слідчого Чепіги скерували до суду ще у 2018-му і вона побувала у трьох судах – Дарницькому, Дніпровському і Подільському. Останній і виніс вирок.
17 травня 2021 року між прокурором Офісу Генерального прокурора та обвинуваченим укладено угоду про визнання винуватості. Потерпілий дав письмову згоду на укладення угоди.
Колишньому правоохоронцю дали 5 років позбавлення волі, звільнивши з іспитовим строком 2 роки. Також його позбавили спеціального звання «капітан поліції», присвоєного наказом ГУНП в місті Києві 31.08.2015 року.
В частині обвинувачення у службовому підробленні і завідомо незаконному затриманні експравцівника міліції звільнили від відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності.
Попри кримінальну справу, Чепіга продовжував роботу в правоохоронному органі. Він звільнився у вересні 2019-го з посади слідчого Головного управління Національної поліції у місті Києві.