НОВИНИ

30.06.2022

29.06.2022

28.06.2022

27.06.2022

РУБРИКАТОР

Директор БЕБ готовий приймати кримінальні провадження та назвав ключову проблему Бюро

18.11.2021

Верховна Рада України 17.11.2021 року ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект № 3959-1 «Про внесення змін до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки України».

Без цього закону Бюро економічної безпеки України не могло б розпочати свою роботу, оскільки саме ним визначається, що БЕБ повинно розслідувати.

Нагадаємо, що БЕБ повинно розпочати роботу не пізніше 25 листопада, а СБУ повинна позбавитися функцій у сфері економіки.

Одразу необхідно зазначити, що ті кримінальні провадження, по яких НАБУ вже проводиться досудове розслідування на момент набрання чинності цим законом, дозволять залишити в НАБУ.

Одночасно проходять конкурси на зайняття посад у центральному апараті Бюро, набрання перших працівників завершується 17.11.2021.

З приводу готовності до запуску Бюро економічної діяльності Комітет з питань правоохоронної діяльності заслухав директора Бюро економічної безпеки України Вадима Мельника.

Вадим Мельник підтвердив, що БЕБ запрацює 25 листопада 2021 року. Для цього необхідно набрати співробітників у кількості 30 % від центрального апарату. Це – 210 від передбачених законодавством 700. За словами директора БЕБ, ці 210 осіб дають можливість далі запустити процеси щодо проведення конкурсів вже на базі БЕБ і формування територіальних підрозділів.

«210 осіб – це мінімум 50 детективів-практиків, – підкреслив він. – Ми готові приймати кримінальні провадження одразу від ДФС і протягом двох місяців з моменту запуску від СБУ та Нацполіції. Вже ця робота з Генеральною прокуратурою мною особисто проводиться, більше того тривають заходи по оформленню доступу до ЄРДР».

Керівництво регіонів буде призначено до 30.12.2021, вони почнуть формування територіальних управлінь на початку січня наступного року.

Заплановано до кінця лютого набрати не менше 30 відсотків працівників всіх територіальних апаратів і центрального апарату. Це складає 1600 осіб. Одночасно, на заробітну плату для 1600 осіб потрібно фінансування не менше ніж мільярд гривень.

 «Є перешкоди навіть у негайному звільненні осіб, які зараз виграли конкурси. Зараз ми над цим працюємо, щоб їх скоріше звільнили, щоб вони скоріше приступили до виконання обов’язків у БЕБ. І тривають ще спецперевірки. Конкурсні процедури закінчено, – відзвітував Вадим Мельник. – Нами вже розроблені тести більш серйозні, більш фахові, більш спрямовані на аналітиків, на детективів, більш профільні питання будуть. Це вже напрацьовується і буде готове десь через тиждень-два і ми запускаємо конкурси вже на базі Бюро економічної безпеки».

Крім того, Вадим Мельник назвав проблеми, які стоять перед БЕБ. Ключовою проблемою є відсутність приміщення, в якому буде розташовано Бюро економічної безпеки та в якому можливо буде зберігати речові докази. Наразі це питання розглядається Кабміном.

Вадим Мельник очікує, що перші кримінальні провадження передадуть в БЕБ в кількості 1500-2000. При цьому йому важко пояснити, чи фігурують у цих провадженнях особи, взяті під варту.

Одночасно, в Бюро досі не готові інструкції щодо взаємодії з детективами та положення про роботу підрозділів. Вони в стадії розробки. Як пояснює очільник БЕБ, він не встигає їх зробити, але обіцяє їх оприлюднити протягом тижня-двох.

Крім того, директор БЕБ запропонував повернути до Кримінального кодексу відповідальність за фіктивне підприємництво.

 Сергей Студенников

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"