НОВИНИ

26.01.2021

25.01.2021

23.01.2021

22.01.2021

РУБРИКАТОР

Двох поліцейських судитимуть за фальшування даних “Інформаційного порталу поліції України”

24.11.2020

До суду направлено обвинувальний акт відносно інспектора відділу адміністративної практики ГУНП в Харківській області та колишнього адюнта Донецького юридичного інституту МВС України.

За даними досудового розслідування встановлено, що у грудні 2018 року, адюнт за попередньою змовою зі своєю колишньою колегою з ГУ Нацполіції в Харківській області змінив інформацію, яка оброблюється в програмному комплексі «Інформаційний портал Національної поліції України».

Так, інспектор адмінпрактики спочатку безпідставно розблокувала колезі з яким раніше працювала, доступ до програмного комплексу «Інформаційного порталу НП України». Який, у свою чергу, використавши особистий пароль та логін, у приміщенні УПП в Харківській області неправомірно здійснив вхід до порталу та вніс зміни стосовно винуватості громадянина у керуванні транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, відповідно до яких дані щодо прийнятого рішення по вказаному адміністративному правопорушенню з визнання винуватим змінено на закриття адміністративного провадження.

Таким чином правоохоронці обвинувачуються у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах, вчиненої особою, яка має право доступу до неї, вчиненої повторно та за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 362 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"