НОВИНИ

29.07.2021

28.07.2021

27.07.2021

24.07.2021

23.07.2021

22.07.2021

РУБРИКАТОР

Два судді Конституційного суду хочуть відсудити недоотриману за карантин зарплату – понад 1,3 млн. грн.

04.02.2021

Вимога двох суддів КСУ про те, що з держави потрібно стягнути 1,3 млн грн на їхні зарплати, які вони недоотримали за час карантину – пробиває всі моральні стримуючі чинники. Про це сказав представник Президента України у Конституційному суді, народний депутат Федір Веніславський під час брифінгу

“Причина сьогоднішнього брифінгу – це інформація, яка стала нещодавно відома, про те, що два судді Конституційного суду України – пан Літвінов і пан Касмінін звернулися до Окружного адміністративного суду України міста Києва з позовом про стягнення з держави недоотриманої заробітної плати за час карантину. Сума позову – 1 млн 300 з копійками тисяч гривень. Тобто, тих 4,5 млн грн, які суддя отримує протягом року – суддям КСУ на даний час недостатньо і вони вирішили з держави, на підставі свого ж власного рішення від 28 серпня, стягнути ще декілька мільйонів гривень”, – сказав Федір Веніславський.

Він зазначив, що згідно з законодавством, суддя КСУ повинен мати високі моральні якості.

“На наше переконання – звернення суддів з позовом на підставі власного рішення КСУ до держави про стягнення 1,3 млн за три місяці, які вони недоотримали у повному обсязі з заробітної плати – це вже пробиття будь-яких моральних стримуючих чинників в діяльності суддів”, – додав чиновник.

Народний депутат від “Слуги народу” Олена Шуляк додала, що середній місячний заробіток судді КСУ становить 300 тисяч гривень. А обмеження по заробітній платі діяли тільки 3 місяці. Коли ми приймали рішення обмежити зарплати не тільки для суддів КСУ, а для всього сектора, ми керувалися тим, щоб наповнити бюджет грошима, – пояснила депутат.

Нагадаємо, що через карантин, який ввели в зв”язку з пандемію COVID-19, 29 квітня Кабмін встановив зарплати чиновникам до кінця карантину, з лімітом в 47 тис. грн.

Після цього у серпні КСУ визнав обмеження зарплат чиновникам на період карантину незаконним.

Окрім того, 27 жовтня 2020 року Конституційний Суд України визнав такою, що не відповідає Конституції України, статтю 366-1 ККУ, яка передбачає відповідальність за брехню в декларації, за що Президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект, яким запропонував звільнити всіх суддів КСУ, які ухвалили відповідне рішення від 27 жовтня, та після цього почати процес відбору нових суддів. Згодом до нього подали альтернативи, зокрема і голова Верховної Ради Дмитро Разумков. Пізніше Президент відкликав свій законопроект.

28 січня парламентарі направили у парламентський комітет на повторне перше читання законопроект “Про конституційну процедуру”, який має вирішити проблему конституційної кризи в Україні.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"