НОВИНИ

21.09.2019

20.09.2019

19.09.2019

18.09.2019

РУБРИКАТОР

Дотримання прав громадян під час здійснення правосуддя перевірили у Ленінському районному суді м. Кропивницького

26.02.2019

Сьогодні, 25 лютого, в рамках реалізації національного превентивного механізму регіональним представником у Кіровоградській області Олегом Кошовим за участі громадського монітора Віктора Жучені   здійснено моніторинговий візит до Ленінського районного суду м. Кропивницького.

З чотирьох наявних залів судових засідань з розгляду кримінальних проваджень, лише один обладнаний приміщенням зі скляними перегородками з органічного скла  для утримання підсудних осіб. Решта мають металеві загородження, що не відповідає положенням чинного Кримінального процесуального кодексу України та європейських норм і стандартів утримання підсудних.

Приміщення суду обладнане пандусом для доступу осіб з інвалідністю, яке знаходиться на задньому дворі приміщення адміністративної будівлі суду. Втім, інформація про це на центральному вході відсутня. Кнопка виклику персоналу на момент проведення моніторингу не працювала.

Наявний ліфт забезпечує підйом лише на восьмий поверх будівлі, при цьому підйом на 3-7 поверхи заблокований, що унеможливлює доступ людей з інвалідністю до залів судових засідань суду, які розташовані на 4-5 поверхах. Крім того, у залах судових засідань відсутні окремо визначені місця для осіб, які пересуваються на інвалідних візках.

У залах судових засідань відсутні кімнати для учасників судового процесу та свідків. Також відсутні кімнати для роботи адвоката з підсудними/засудженими або місця для конфіденційного спілкування з адвокатом у приміщеннях для підсудних (засуджених) та конвою.

За результатами моніторингового візиту на адресу Територіального управління Державної судової адміністрації  в Кіровоградській області буде спрямовано акт реагування щодо усунення виявлених порушень в діяльності Ленінського районного суду м. Кропивницького.

Джерело