НОВИНИ

18.09.2019

17.09.2019

16.09.2019

РУБРИКАТОР

До будівлі Сєвєродонецького міського суду на Луганщині не забезпечено доступ людей з інвалідністю

26.02.2019

Моніторинговою групою у складі регіонального представника Уповноваженого в Донецькій та Луганській областей Максима Якимця  та громадського монітора національного превентивного механізму Олександра Дубини здійснено візит до Сєвєродонецького міського суду у м. Сєвєродонецьк в Луганській області.

Будівлю, яку орендує суд, було побудовано у 1947 році. До 1988 року в цьому приміщенні знаходився дитячий садочок. Враховуючи первинну приналежність будівлі, вона не відповідає всім необхідним стандартам. Для людей з вадами здоров’я не створено належних умов для пересування, а саме відсутній пандус. Для громадян з вадами зори відсутні написи шрифтом Брайля, що перешкоджає максимально реалізовувати своє право на звернення до суду. Також в приміщені суду відсутні загальні інформаційні стенди щодо правової допомоги, що також створює перешкоди громадянам для захисту своїх прав.

У Сєвєродонецькому міському суді 3 зали для судових засідань, в яких розглядаються, як кримінальні так і цивільні справи. Штатна численність суду розрахована на 15 суддів, але на сьогодні укомплектовано штат на 8 суддів.

Під час моніторингу була перевірена конвойна кімната, де утримуються обвинувачені та підозрювані у скоєні злочинів в день розгляду кримінальних проваджень. Вона розташована на першому поверсі, має облаштовані індивідуальні місця, загальна кількість яких розрахована на 3-х осіб. У кімнаті забезпечено доступ до питної води та туалетної кімнати.

В усіх залах для розгляду кримінальних проваджень замінено металеві клітки на скляну огорожу, що відповідає вимогам, передбаченим ч. 2 ст. 21 «Перехідних положень» Кримінально процесуального кодексу України та ст.3 Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод». Також всі зали облаштовані відеокамерами для проведення слухань у режимі відеоконференцій.

Докладний звіт з результатами перевірки та рекомендаціями буде спрямовано на адресу голови суду, Державної судової адміністрації у Луганській області та Сєверодонецької міської ради.

Джерело