НОВИНИ

01.07.2022

30.06.2022

29.06.2022

28.06.2022

РУБРИКАТОР

Для в’язнів закупили харчів на майже 2 мільярди грн – деякі продукти за завищеною ціною

15.02.2022

У січні-лютому поточного року державна установа “Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України” Мін’юсту за результатами тендерів уклала шість угод про постачання харчів очікуваною вартістю 2,01 мільярда гривень. Частину продуктів закупили за вищою ціною, ніж у магазині. 

Про це повідомляють “Наші гроші”.

Рамкові угоди діятимуть до кінця 2024 року, а замовник проводитиме добори, на яких їхні учасники змагатимуться між собою. Продукти оплачуватимуть протягом 60 банківських днів після постачання на склади відповідних установ.

Загалом учасників угод вісім, і серед них є, зокрема, фірми “Фінінтертехнологія” та “Кариоти”. Щодо них у 2018 році поліція розпочинала кримінальне провадження через постачання неякісних продуктів за завищеними цінами.

Як зазначає видання “Дзеркало тижня”, усі учасники угод з Мін’юстом мають стосунок до Андрія Кміта – колишнього працівника Служби безпеки України, який за часів президентства Віктора Януковича очолював департамент, що опікувався питаннями економічної безпеки.

Щодо завищених цін, то, як з’ясували “Наші гроші”, наприклад, заморожену обезголовлену рибу хек, що в документах коштує 96 гривень за кілограм, в інтернет-магазині “Metro” продають на третину дешевше. На третину дешевше за ціни в рамковій угоді коштує й соняшникова олія: 70 гривень за літр у документах і близько 52 гривень у магазині.

За однаковою ціною, що дорівнює 20,04–20,16 гривні за кілограм, замовили й перлову, ячмінну, пшеничну, кукурудзяну та горохову крупи. Однак в інтернет-магазині ціни на кожен з цих товарів варіюються від 17 до 21 гривні.

Нагадаємо, що Україна входить до десятки країн Європи з найбільшою кількістю засуджених: у в’язницях та СІЗО загалом утримують понад 50 тисяч людей. Кожен дев’ятий сидить за зберігання заборонених речовин.

Останніми роками уряд намагається погодити з європейськими стандартами умови тримання людей у пенітенціарних установах. Восени 2018-го їм дозволили носити бороди, курити в карцерах і спілкуватися безпосередньо з адміністрацією. Також затвердили нові норми харчування, а торік дозволили зберігати в’язням шприци, голки та презервативи.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"