НОВИНИ

30.06.2022

29.06.2022

28.06.2022

27.06.2022

РУБРИКАТОР

Для екссудді Голосіївського суду Новаку прокурор вимагає 7,5 років в’язниці

19.10.2021

Вищий антикорупційний суд розпочав дебати за обвинуваченням колишніх суддів Голосіївського суду Києва Олександра Білика і Андрія Новака, звинувачених в одержанні неправомірної вигоди. Про це повідомляє «Судовий репортер».

У засіданні вже виступив прокурор Андрій Касьян, посилаючись на матеріали НСРД, показання свідків та інші докази, він вважає провину обвинувачених доведеною.

Екссуддя Новак звинувачується в одержанні 8 тисяч доларів хабара за судове рішення. Додатково йому інкримінували незаконне поводження зі зброєю, оскільки при затриманні в Новака вилучили пістолет, який він начебто носив без дозволу. Прокурор вимагає для Новака 7 років і 6 місяців позбавлення волі.

Білику, який на момент інкримінованих подій вже не був суддею і працював юристом, за пособництво і посередництво на хабарі прокурор просить 7 років позбавлення волі.

До Голосіївського суду у 2016 році звертався громадянин із позовом про поновлення на роботі у приватній страховій компанії «Євроінс Україна» і виплату йому компенсації 1,5 млн грн. Справу розглядав суддя Новак, а юридичну допомогу позивачу надавав колишній суддя Білик. Останній нібито узяв для передачі судді Новаку 8 тисяч доларів.

Новак у дебатах заявив, що вину не визнає і вважає себе непричетним до подій, що викладені в обвинуваченні.

«Не вважав за потрібне давати покази як в судовому засіданні, ні на досудовому слідстві, тому що не вважаю, що мені є у зв’язку з чим якби виправдовуватись. Колегія суддів протягом процесу бачила, що справа є повністю сфабрикована. У подальшому в дебатах під час виступу моїм захисником буде надано аналіз тим доказам…», — сказав Новак.

Білик, за словами прокурора, раніше визнавав провину на досудовому слідстві, що підтверджувала його тодішній адвокат, допитана згодом як свідок.

У суді почав виступати адвокат Новака Сергій Вилков. За браком часу суд відклав дебати. Наступні засідання, на яких виступатиме сторона захисту, плануються 21 і 22 жовтня.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"