НОВИНИ

04.07.2022

01.07.2022

30.06.2022

РУБРИКАТОР

Депутати повернули собі 100% надбавки до окладу. Питання збільшення зарплат силовикам залишається відкритим

17.02.2022

Питання проголосували без обговорення.

Верховна Рада України внесла зміни до закону «Про статус народного депутата України» в частині, що стосується нарахувань заробітної плати та надбавок народним обранцям. За відповідну постанову без обговорення проголосували 305 народних депутатів – повідомляє Інтернет-видання «ZN.UA»

Відповідно до рішення парламенту щомісячна заробітна плата народного депутата України складатиметься з посадового окладу народного депутата у розмірі 10 прожиткових мінімумів на 1 січня календарного року (2393 станом на 1.01.2022) та надбавки до посадового окладу у розмірі, що діяв на 1 січня 2020 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016 року № 304.

Оклад депутатів, які займають посаду першого заступника, заступника голови комітету, секретаря комітету, першого заступника, заступника голови депутатської фракції, голови підкомітету встановлюється на 3% вище від окладу члена комітету; голови комітету – на 5%; заступника голови Верховної Ради на 10% вище від посадового окладу народного депутата України – члена комітету; першого заступника голови – на 15%; голови ВРУ  – на 20% вище від посадового окладу народного депутата.

Водночас у вище згаданій постанові уряду передбачалась:

-надбавка за інтенсивність праці у розмірі до 100 відсотків посадового окладу

-премія відповідно до їх особистого внеску до загальних результатів роботи;

-матеріальна допомога на оздоровлення під час надання щорічного відпустку у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.

Таким чином, оклад депутата становитиме 24810 грн, плюс він може отримати надбавку у такій самій сумі за інтенсивність праці, що в сумі складатиме 49620 грн без врахування інших надбавок.

Також загальний місячний фонд для оплати праці помічників-консультантів народного депутата України встановлено  в розмірі 29,2 прожиткового мінімуму (тобто 72 445,2 грн).

Згідно з пояснювальною запискою до постанови, попередня схема нарахування заробітної плати народних депутатів не враховувала систему надбавок для вище вказаних категорій народних депутатів.

Раніше Кабінет міністрів прибрав норму про надбавки членам уряду та депутатам. У відповідь парламент 15 лютого з ініціативи Руслана Стефанчука, Олександра Корнієнка та  інших прийняв законопроект №7002 про заробітну плату депутатів.

Таке рішення народні обранці прийняли в умовах недостатнього фінансування Збройних Сил та правоохоронних органів України за наявності існування для країни загрози широкомасштабної військової агресії з боку Російської Федерації.

Показово, що у цей же день Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський під час робочого візиту у Донецьку область запевнив підлеглих, що наразі команда міністерства робить все можливе для покращення грошового і майнового забезпечення працівників системи МВС.  “На захисті безпеки громадян України стоять професіонали – поліцейські, гвардійці, прикордонники, рятувальники. Тому держава зробить все для гідного забезпечення наших фахівців», – заявив Міністр.

 

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"