НОВИНИ

03.06.2020

02.06.2020

РУБРИКАТОР

Дефіцит суддів б’є по українцях: невтішна статистика роботи судів України

29.05.2019

Судді обговорюють велике навантаження у зв’язку із відсутністю суддів, які мають право здійснювати правосуддя.

Голова Ради суддів України Олег Ткачук на власній сторінці у Facebook опублікував невтішну статистику роботи більшості судів України.

Так, за словами голови РСУ, на початок 2019 року, із 7200 суддів кваліфікаційне оцінювання успішно пройшов 2151 діючий суддя, не завершено процедури кваліфоцінювання на відповідність займаній посаді щодо 3192 суддів. Станом на 1 квітня 2019 року із 5285 суддів лише 4128 мають повноваження на здійснення правосуддя.

Таким чином, на даний момент працює лише половина із штатної чисельності суддів.

«Наразі постала загроза припинення роботи судів у зв’язку з відсутністю суддів, які мають право здійснювати правосуддя, оскільки у тисячі суддів сплив п’ятирічний строк перебування на посаді судді, і до цього часу питання щодо подальшої роботи цих суддів не вирішене», — зазначають у РСУ.

У коментарях служителі Феміди, і не тільки, погодились із словами Олега Ткачука щодо гострого дефіциту суддівських кадрів та великого навантаження на працюючих суддів.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що у Верховному Суді проводять аудит внутрішніх процесів для оптимізації структури апарату Суду.

Ще повідомлялось, що рішенням Вищої ради правосуддя від 16 травня утворено робочу групу для опрацювання питань щодо кількості суддів у судах.

Також ми публікували, що користувачі соцмережі думають про можливість скасування президентських указів про призначення суддів.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"