НОВИНИ

22.11.2024

21.11.2024

20.11.2024

19.11.2024

14.11.2024

13.11.2024

12.11.2024

11.11.2024

08.11.2024

07.11.2024

04.11.2024

РУБРИКАТОР

ДБР викрило суддю, який на замовлення фсб збирав дані про своїх колег та полонених військових

11.03.2024

Працівники ДБР продовжують системну роботу з викриття та притягнення до відповідальності зрадників та колаборантів, які після російського повномасштабного вторгнення в Україну добровільно пішли на співпрацю з окупантами.

Цього тижня за матеріалами розслідувань Бюро суди ухвалили два вироки щодо державних зрадників, на розгляд суду передані обвинувачення щодо 6 осіб, у тому числі трьох суддів.

Працівники ДБР викрили та повідомили про підозру судді, який на замовлення фсб рф збирав та передавав конфіденційну інформацію про своїх колег та військовослужбовців Збройних Сил України.

Суддя Брянківського районного суду Луганської області отримав доступ до закритих суддівських груп у різноманітних месенджерах. Там він збирав особисті дані українських суддів, як то фотографії, номери телефонів, електронні поштові скриньки, посади та інші установчі дані.

Особливу увагу чоловік приділяв суддям з проукраїнською позицією. Також він вивідував дані про українських військових та їхню рідню, які знаходилися в полоні рф. Потім ці дані спецслужби росіян використовували під час допиту полонених.

З 2014 року перебіжчик переховується на території країни-агресора.

Йому повідомлено про підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на довічний термін з конфіскацією майна.


За матеріалами ДБР судитимуть іншого колишнього суддю Калінінського районного суду Горлівки, яка позбавляє українців права на житло, що залишилося на тимчасово окупованій території. Обвинувачення щодо неї направлено до суду за статтею державної зради та колабораціонізму (ч. 1 ст. 111 КК України, ч. 2 ст. 111 КК України, ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Суддя під час тимчасової окупації Донецької області у 2014 році почала працювати на «благо» псевдореспубліки. Використовуючи матеріально-технічну базу захопленого Калінінського райсуду жінка сприяла створенню та функціонуванню «судової системи» так званої «днр». Спочатку її призначили на посаду судді незаконно створеного «центрально-міського міжрайонного суду міста Горлівки днр».

Крім того, екссуддя отримала паспорт рф і у 2023 році на підставі указу президента рф була призначена на посаду «судді Горлівського міського суду днр» терміном на 6 років.


Також ДБР завершило досудове розслідування щодо двох колишніх суддів Гагарінського та Ленінського районних судів міста Севастополя, які після окупації півострова здійснювали правосуддя за законами рф. Обвинувальні акти щодо них також передані до суду.

У 2014 році, після захоплення Криму, вони зрадили присягу та одразу стали співпрацювати з окупаційною владою. За це були призначені указами путіна на посади у незаконно створені органи судової влади у тимчасово окупованому Севастополі.

Обидва ухвалювали рішення за законами рф, сприяли загарбникам у придушенні спротивів окупації півострова, допомагали впроваджувати практики переслідування осіб, що перебувають під захистом.

Фігуранти обвинувачуються у державній зраді за ч. 1 ст. 111 КК України. Їм загрожує позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.


На підставі матеріалів розслідування ДБР Святошинський районний суд Києва заочно визнав винним у держзраді ексначальника відділення зв’язку військової частини в АР Крим.

У 2014 році після захоплення окупантами військової частини офіцер відмовився передислокуватись до Миколаєва й присягнув на вірність агресору. Він брав безпосередню участь у бойових діях проти Сил оборони Україна на Херсонському напрямку на боці агресора.

Батьки зрадника живуть на Полтавщині, а їх син воює проти України у складі збройних сил рф на Херсонському напрямку начальником зв’язку 126-й окремій бригаді берегової оборони.

Суд визнав колишнього українського військового винними у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України). Обвинуваченого засуджено до 15 років позбавлення волі.

Наразі його оголошено у розшук. Покарання він відбуватиме з моменту затримання.


Своєю чергою Жовтневий районний суд м. Запоріжжя ухвалив рішення у справі колишнього інспектора Азовського басейнового управління Держагентства меліорації та рибного господарства України, який виконував обов’язки керівника управління на момент початку війни.

Його заочно засуджено за державну зраду (ч. 2 ст. 111 КК України) до позбавлення волі строком на 15 років з конфіскацією майна.

З перших днів тимчасової окупації Бердянська чоловік добровільно перейшов на бік ворога та наполегливо схиляв до цього колег. Він допомагав окупаційній владі у створенні окупаційної структури «відділ охорони навколишнього середовища», який і очолив.

Також зрадник передав агресорам у користування флот управління, ділився інформацією щодо розташування військової техніки ЗСУ, «світився» у матеріалах пропагандистських ЗМІ. Користуючись ситуацією, обвинувачений вилучав вилов у місцевих рибалок та передавав його окупантам.


Передано до суду обвинувачення за статтею державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України) щодо колишнього правоохоронця, який від початку окупації Приазовського з Мелітопольського району Запорізької області працює на ворога.


15 років позбавлення волі загрожує двом колишнім рятувальникам з Лимана Донецької області. Обвинувальний акт щодо них передано до суду за статтею колабораціонізму (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора, Донецька та Запорізька обласні прокуратури, Миколаївська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону, прокуратура АР Крим та м. Севастополя.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"