НОВИНИ

16.06.2021

15.06.2021

14.06.2021

12.06.2021

11.06.2021

РУБРИКАТОР

ДБР розслідувало майже 170 проваджень стосовно участі правоохоронців у незаконному обігу наркотиків

23.10.2020

За останні два роки ДБР розслідувало майже 170 кримінальних проваджень стосовно працівників органів правопорядку причетних до організації незаконного виготовлення та збуту наркотичних чи психотропних речовин. А також вимагання та отриманні хабарів від наркоторгівців або наркозалежних.

Про це повідомив заступник начальника управління з організації досудових розслідувань Головного слідчого управління ДБР Сергій Костін у програмі “Право на право” державного телеканалу “ДІМ”.

За його словами, ефективній протидії злочинам подібної категорії сприяє взаємодія, налагоджена між Державним бюром розслідувань та Департаментом внутрішньої безпеки Національної поліції України. Зокрема, у викритті поліцейських, які “дахують наркобізнес”.

Так, територіальним управлінням ДБР у Києві здійснюється досудове слідство щодо п‘ять працівників Павлоградського ВП ГУНП в Дніпропетровській області, які діяли у складі злочинної організації. Правоохоронці штучно поліпшували показники розкриття злочинів за рахунок наркозалежних. В обмін на чергову дозу ті брали на себе відповідальність за скоєння дрібних правопорушень, за отримували умовні покарання. А поліція – створювала уяву ефективної роботи шляхом підкупу та надання психотропних або наркотичних речовин.

Наразі завершено розслідування у 34 кримінальних провадженнях згаданої категорії. Слідчими складені обвинувальні акти, які направлені на розгляд суду. У цих провадженнях про підозру повідомлено 74 працівникам поліції.

Крім цього упродовж 2019-2020 років ДБР розслідувало ще понад 70 кримінальних проваджень за фактами організації контрабанди та збуту наркотичних засобів працівниками установ виконання покарань, з них одне – щодо злочинної організації. Понад 30 таких справ нині скеровано до суду.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"