НОВИНИ

28.05.2024

27.05.2024

24.05.2024

23.05.2024

22.05.2024

РУБРИКАТОР

ДБР розслідує розголошення НАБУ таємниці слідства у справі «Укрнафти»

15.03.2019

Державне бюро розслідувань проводить слідство у кримінальному провадження щодо можливого розголошення посадовими особами Національного антикорупційного бюро таємниці слідства у справі ПАТ «Укрнафта».

Про це йдеться в ухвалі Шевченківського районного суду міста Києва, повідомляє «Слово і Діло».

Як вказується в документі, слідчі Держбюро розслідувань проводять досудове слідство щодо посадовців НАБУ, які могли розголосити таємницю слідства у справі «Укрнафти», які становлять, зокрема, комерційну та банківську таємницю ПАТ «Укрнафта», персональну інформацію про службових осіб, поширену вибірково та з упереджено інтерпретованим «обвинувальних ухилом». За версією заявника у справі, це призвело до виникнення загрози завдання ПАТ «Укрнафта» матеріальної шкоди, розмір якої важко визначити без проведення відповідної експертизи, але ця сума може становити більше 3,3 млрд грн. Також там зазначається, що вказана шкода може виникнути у разі розголошення посадовцями НАБУ Антимонопольному комітету України відомостей у справі.

Крім того, «Укрнафта» подала заяву до ДБР з проханням визнати компанію потерпілою у цьому провадженню, проте їй відмовили. У зв’язку з цим представник фірми подав скаргу до суду, який за результатами її розгляду зобов’язав Держбюро визнати «Укрнафту» потерпілою.

Нагадаємо, нещодавно НАБУ отримало доступ до документів «Укрнафти». Своєю чергою компанія намагалася оскаржити цей доступ. Раніше у НАБУ заявили, що «Укрнафта» не мала права поставляти нафту без передоплати.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"