НОВИНИ

24.06.2024

21.06.2024

20.06.2024

19.06.2024

18.06.2024

17.06.2024

14.06.2024

13.06.2024

РУБРИКАТОР

ДБР продовжує викривати та притягувати до відповідальності зрадників та колаборантів

31.05.2024

Працівники ДБР продовжують системну роботу з викриття та притягнення до відповідальності зрадників та колаборантів, які після російського повномасштабного вторгнення в Україну добровільно пішли на співпрацю з окупантами.

Цього тижня за матеріалами розслідувань Бюро суд виніс вирок стосовно 5 зрадників, завершено розслідування та направлено до суду щодо 7 перебіжчиків, про підозру повідомлено ще трьом особам.15 років позбавлення волі з конфіскацією майна отримав колишній суддя Старобільського районного суду Луганської області.        Його визнано винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України)

Обвинувальний акт працівники ДБР скерували до суду у червні 2022 року. На початку повномасштабного російського вторгнення чоловік добровільно перейшов на бік ворога, агітував суддів та працівників апарату райсуду присягнути на вірність рф.


Також за матеріалами ДБР до 12 років позбавлення волі засуджено колишню суддю з окупованого Криму. Її визнано винною у державній зраді за ч. 1 ст. 111 КК України та призначене покарання у вигляді позбавлення волі на строк 12 років з конфіскацією майна.

Жінка у 2014 році, одразу після захоплення Криму, пішла на співпрацю з загарбниками. Вже навесні 2014 року вона почала ухвалювати рішення на користь окупантів у незаконно створеному «Євпаторійському міському суді».

Вона «чинила правосуддя» за законами країни-агресора та сприяла переходу судової системи АР Крим на законодавство загарбника.


Правоохоронець з Нікольського району Донецької області за матеріалами ДБР отримав 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Його визнано винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

З початку березня 2022 року правоохоронець залишившись на тимчасово окупованій території Нікольського району Донецької області та погодився перейти на «службу» до окупантів. Загарбники призначили його на посаду у незаконно створеному структурному підрозділі «мвс днр».

Експравоохоронець приймав участь у «фільтраційних» заходах щодо місцевих мешканців, вишукував активістів, патріотів, волонтерів, які мають патріотичні погляди щодо України, військовослужбовців ЗСУ та їх родичів.


За матеріалами ДБР Київський районний суд Одеси визнав винним у державній зраді колишнього командира корвета «Тернопіль», який сьогодні воює проти України. Обвинуваченого засуджено до 15 років позбавлення волі за статтею ч. 1 ст. 111 КК України.

У 2014 році після захоплення окупантами військової частини у Севастополі та корвету «Тернопіль», капітан III рангу перейшов на бік загарбників і присягнув їм на вірність.

Наразі зрадник воює проти України у складі збройних сил рф на сторожовому кораблі «Ладний» на посаді помічника командира. Він бере участь у піратських рейдах окупантів, патрулюванні захопленої акваторії Чорного моря, виконує інші злочинні завдання.


Також 15 років тюрми заочно отримав колишній правоохоронець, який пішов на співпрацю з окупантами на Запоріжжі. Його визнано винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). Навесні 2022 року він добровільно пішов служити в «народну міліцію» окупованої Кам’янки-Дніпровської.

Чоловік виконував вказівки і розпорядження загарбників, здійснював заходи з «організації охорони громадського порядку» в інтересах окупаційної влади, здійснював патрулювання, складав протоколи, виїжджав на огляд місця події як представник незаконно створеної «народної міліції».


ДБР завершило розслідування та направило до суду обвинувачення за фактом дезертирства та колабораціонізму щодо колишнього правоохоронця, який пропагує «руський мір» на тимчасово окупованій території серед українських дітей.

З перших днів повномасштабного вторгнення рф на територію України правоохоронець втік з місця несення служби до селища Біловодськ. Від окупантів він отримав посаду «інспектора служби дорожньої автоінспекції народної міліції лнр».

Колишній правоохоронець обвинувачується у дезертирстві та колабораціонізмі (ч. 4 ст. 408, ч. 7 ст. 111-1 КК України).


Завершено розслідування щодо двох водіїв-колаборантів з Куп’янська, які до захоплення міста у 2022 році росіянами працювали водіями у місцевому правоохоронному органі. Обвинувальний акт направлено до суду.

Коли ворог захопив місто, фігуранти влаштувалися водіями вже в окупаційному каральному органі.

Під час звільнення регіону чоловіки втекли разом з загарбниками. Вони обвинувачуються у державній зраді та колабораціонізмі (ч. 1, 2 ст. 111 та ч. 7 ст. 111-1 КК України).


Скеровано до суду обвинувачення щодо правоохоронцю з Маріуполя, який став прихильником «руського міра». Тепер йому загрожує довічне ув’язнення за статтею у державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України).

Після захоплення міста чоловік добровільно вступив до «лав» окупаційної міліції та почав працювати у так званому «Жовтневому райвідділі Маріупольського міського управління мвс днр».

Фігурант виконує всі злочинні накази влади агресорів. Також він охоче брав участь у масових заходах окупантів за участі російських пропагандистських каналів, критикуючи владу України та агітуючи підтримувати окупаційний режим.

За колабораційну діяльність судитимуть працівницю правоохоронного органу з Маріуполя. Навесні 2022 року жінка добровільна обійняла посаду так званого «інспектора дорожньо-патрульної служби» окупантів.

Вона обвинувачується у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).


За державну зраду судитимуть колишнього правоохоронця з Генічеська, який пішов робити кар’єру до окупантів та отримав посаду в окупаційній міліції.

Чоловік виконував усі накази окупантів, брав участь у репресіях стосовно місцевого населення, схиляв до співпраці з загарбниками знайомих та колишніх колег.


Працівники ДБР повідомили про підозру рятувальнику з Волновахи Донецької області. Колишній правоохоронець обвинувачується у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). Обвинувальний акт скеровано до суду.

У квітні 2022 року, після захоплення міста російськими військами, він залишився на окупованій території і добровільно зайняв посаду в незаконно створеному правоохоронному органі так званої «днр». Чоловік досі працює на ворога та виконує злочинні накази окупаційної влади.

Його підозрюють у добровільному зайнятті посади в незаконному правоохоронному органі (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

ДБР повідомило про підозру двом працівникам фейкового «криміналістичного центру», який створили загарбники під час окупації Херсона. Також завершено розслідування щодо ще одного колаборанта.

Один з них – колишній правоохоронець – отримав посаду заступника начальника цього центру. Другий фігурант став «експертом по наркотичним речовинам».

Один з них підозрюється у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України), другий – у добровільному зайнятті посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Після звільнення Херсона обидва чоловіки разом з окупантами перемістилися на непідконтрольні Україні території.

Стосовно ще одного працівника так званого «Експертно-криміналістичного центру» досудове розслідування вже завершено, а обвинувальний акт направлено до суду.

Мешканець Херсона у червні 2022 року теж влаштувався у фейковий криміналістичний центр на посаду «експерта відділу автотехнічних досліджень».

Він обвинувачується у добровільному зайнятті посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Нагадаємо, що санкції статей державної зради та колабораціонізму можуть передбачати позбавлення волі на термін від 10 років та аж до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора, Донецька, Київська, Львівська, Полтавська, Херсонська обласні прокуратури, Прокуратура АР Крим та м. Севастополя, Луганська спеціалізована прокуратура у сфері оборони та Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"