НОВИНИ

28.05.2024

27.05.2024

24.05.2024

23.05.2024

22.05.2024

РУБРИКАТОР

ДБР продовжує роботу про притягненню до відповідальності зрадників-експравоохоронців

06.11.2023

Державне бюро розслідувань продовжує системну роботу для викриття та притягнення до відповідальності зрадників та колаборантів. За минулий тиждень три обвинувачення направлено до суду, про підозру повідомлено двом особам.Працівники ДБР завершили досудове розслідування стосовно колишньої працівниці правоохоронного органу з Куп’янська, яка під час тимчасової окупації міста активно допомагала загарбникам.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

Зрадниця влаштувалася оперуповноваженою у відділ кримінального розшуку місцевої «народної міліції». Вона патрулювала вулиці, опитувала місцеве населення, чергувала у незаконному правоохоронному органі та виконувала всі вказівки окупантів. За свою роботу отримувала по 60 тис. російських рублів на місяць.Інша зрадниця — колишня працівниця Куп’янської податкової. Для того, аби вислужитися перед новим керівництвом, вона сформувала та передала загарбникам дані платників податків з Куп’янського району. Потім забезпечила ведення баз даних підприємців, які не мали можливості покинути тимчасово окуповану територію і залишилися в Куп’янську.Жінки встигли втекти під час звільнення регіону.

Одна з фігуранток заочно обвинувачуються, а інша підозрюється в державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).


Направлено до суду обвинувачення й щодо експравоохоронця з села Черновоноармійське Луганської області, який після повномасштабного вторгнення залишився працювати на ворога заради «більш престижної посади».

У березні 2022 року чоловік отримав від агресорів роботу в органах «прокуратури Артемівського району міста Луганська». До його завдань входили пошук людей з проукраїнською позицією, перевірки громадян та політичні переслідування.

Він обвинувачується у державній зраді та у добровільному зайнятті посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території (ч. 2 ст. 111 та ч. 7 ст. 111-1 КК України).


Також направлено до суду матеріали стосовно колишнього правоохоронця, який одразу після окупації Мелітопольського району перейшов на бік ворога та вступив до лав так званої «народної міліції» у Якимівці.

Він здійснював «патрулювання» на території Якимівської селищної територіальної громади, розшукував та доставляв до незаконно створеного «правоохоронного органу» громадян, які не підтримували загарбників та чинили спротив незаконній владі, схиляв до співпраці з окупантами колег та місцевих жителів.

Наразі він знаходиться на тимчасово окупованій території Запорізької області та продовжує служити окупаційній владі.

Колишній правоохоронець обвинувачується у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"