НОВИНИ

05.06.2020

04.06.2020

РУБРИКАТОР

Даішнику, що склав протокол за поїздку до Межигір’я, присудили 300 тис. грн компенсації

22.11.2019

Богунський райсуд Житомира ухвалив стягнути з держави 300 тис. грн моральної шкоди, заподіяної незаконними рішеннями та діями органів досудового розслідування та прокуратури.

Про це інформує «Судовий репортер» із посиланням на рішення від 6 листопада.

У 2015 році інспектору ДАІ повідомили про підозру у службовому підробленні. У 2016-2017 рр. суд першої інстанції двічі його виправдав, але апеляційний суд вирок скасовував і направляв справу на новий розгляд. За третім разом у 2018 році чоловіка виправдали остаточно. Верховний суд залишив скаргу прокурора на вирок без задоволення.

Ексспівробітник ДАІ оцінив свої моральні страждання у суму не менше 1 млн грн за незаконне перебування під слідством і судом протягом 45 місяців. Він пояснив, що зазнав приниження честі, гідності і репутації як працівник правоохоронного органу, мав постійні сварки зі своїм оточенням, втратив друзів, роботу, колишній соціальний статус, переживав відчуття повної несправедливості за незаконне переслідування, став закритим по характеру, відлюдкуватим, погано спав, втратив апетит і сенс життя, перебував у постійному стресі, очікуючи що його незаконно засудять за надуманий злочин, який він не вчиняв.  Також був обмежений у свободі пересування і діяльності і через кримінальну справу начебто мусив змінити місце проживання.

Однак суд вирішив стягнути з казначейського рахунку компенсацію, виходячи з установленого законодавством розміру заробітної плати на момент розгляду справи судом, за кожен місяць перебування під слідством та судом, а загалом – 300 тис. грн. На думку суду, ця сума буде сприяти відновленню емоційного стану позивача.

На судове рішення ще може бути подано апеляцію.

Колишньому працівнику ДАІ інкримінувалося службове підроблення – внесення неправдивих відомостей до протоколу, що 29 грудня 2013 року на 20-ому км. автодороги Київ-Овруч у с. Нові Петрівці, близько 12 год. 33 хв. водій автомобіля «Мерседес» не виконав вимогу інспектора про зупинку. У лютому 2014 суд закрив справу проти власника автомобіля за відсутності події та складу правопорушення. Власник авто пояснював, що того дня не їхав у Нові Петрівці і був весь день на роботі, що підтвердили низка свідків, а машину передав знайомим, але не міг пригадати кому. Перебування «Мерседеса» біля села Нові Петрівці підтверджувалося даними системи відеофіксації. Суд визнав недоведеним, що колишній даішник мав умисел внести до протоколу завідомо неправдиві відомості, а, навпаки, що той намагався з’ясувати істину.

 

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"