НОВИНИ

30.06.2022

29.06.2022

28.06.2022

27.06.2022

РУБРИКАТОР

Чиновник Державної судової адміністрації заволодів десятками млн грн при бюджетних закупівлях

02.12.2021

СБУ проводить комплексні заходи щодо запобігання та нейтралізації загроз несанкціонованого втручання до електронних інформаційних систем держустанов. У ході слідчо-оперативних дій викрито схему закупівлі неякісного обладнання для потреб Державної судової адміністрації.

За попередніми даними, збитки бюджету становлять майже 51 млн грн.

Встановлено, що протиправну діяльність упродовж 2016-2018 років організували начальник одного з управлінь Державної судової адміністрації та керівниця приватної компанії.

Учасники оборудки закуповували за штучно завищеними цінами засоби для протоколювання судових засідань та відеоконференцій.

Проте, за оцінками експертів, технічні характеристики придбаного обладнання не відповідають вимогам захисту інформації.

За матеріалами СБУ, обом організаторам оборудки повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Вирішується питання щодо обрання судом мір запобіжних заходів.

Наразі тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин правопорушення і притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до схеми.

Заходи із викриття незаконної діяльності проводили співробітники Департаменту кібербезпеки СБУ спільно із детективами НАБУ та за процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"