НОВИНИ

21.01.2021

20.01.2021

19.01.2021

РУБРИКАТОР

Чоловік отримав 5 років в’язниці з конфіскацією за те, що поклав слідчій у папку $100 хабара

08.10.2020

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області виніс вирок за надання неправомірної вигоди слідчій поліції. Про це стало відомо з вироку від 2 жовтня.

У вересні 2018 житель Хмельниччини підвозив двох знайомих, дорогою вони в полі назбирали два пакети маку і їх затримала поліція та вилучила машину. Оперативний працівник поліції сказав, що про повернення авто треба говорити зі слідчим і дав номер телефону. У подальшому на зустрічі чоловік начебто запропонував слідчій 200 доларів. Того ж дня поліцейська подала рапорт керівництву. Затримали громадянина після того, як він поклав 100 доларів у папку.

Підсудний переконував, що слідча сама його провокувала і кивнула головою на папку, що лежала на столі, куди він і поклав гроші.

Втім негласними слідчими діями зафіксовано саме наполегливі пропозиції обвинуваченого надати слідчій винагороду за допомогу у вирішенні питання про повернення арештованого автомобіля, а також сам факт надання грошей.

Дії чоловіка кваліфіковано за ч. 3 ст.369 КК як пропозиція і надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище.

Чоловік раніше притягувався до кримінальної відповідальності, але його судимість є погашена, неодружений, на утриманні має одну неповнолітню дитину. Згідно досудової доповіді органу з питань пробації, виправлення обвинуваченого не можливе без ізоляції від суспільства.

Суд призначив покарання – 5 років з конфіскацією всього майна.

100 доларів, надані як хабар, також конфісковуються у власність держави.

У зв’язку із засудженням за корупційний злочин суд не може призначити покарання нижче від найнижчої межі, що передбачена статтею, за якою обвинувачується підсудний, або ж звільнити його від відбування покарання з випробуванням.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"