НОВИНИ

21.01.2021

20.01.2021

19.01.2021

РУБРИКАТОР

Члени злочинної групи, які торгували харчами для засуджених, постануть перед судом

23.09.2020

До суду направлено обвинувальний акт відносно членів організованої злочинної групи, до якої входили особи з числа керівництва держустанов Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації, розташованих у Харківській області, а також цивільна особа.

Слідством встановлено, що посадовці колоній списували продукти харчування для засуджених (м’ясо та заморожену рибу), закуплені Міністерством юстиції, та продавали їх оптовими партіями з території виправних колоній Харкова через цивільних посередників.
Внаслідок злочинних дій державному бюджету України завдано збитків на майже 250 тисяч гривень.

Таким чином, двоє посадовців виправних закладів та цивільна особа обвинувачуються у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем вчиненому організованою групою (ч.ч. 3, 5 ст. 191 Кримінального кодексу України).

У разі доведення вини їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Інший посадовець колонії обвинувачується у привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на строк від 3  до 8  років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві. Процесуальне керівництво — Харківська обласна прокуратура. Оперативний супровід — Управління СБУ в Харківській області.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"