НОВИНИ

09.12.2022

08.12.2022

07.12.2022

06.12.2022

05.12.2022

03.12.2022

02.12.2022

РУБРИКАТОР

Бунт у Полицькій виправній колонії засуджені влаштували через умови утримання

27.07.2022

Бунт у Полицькій виправній колонії на Рівненщині засуджені влаштували через невдоволення умовами утримання. Про це у коментарі Суспільному 26 липня сказала представниця секретаріату уповноваженого Верховної ради з прав людини Катерина Погорська. Вона також зазначила, що бунтарі вимагали перевести їх в інший виправний заклад.

Що сталося

О другій ночі 25 липня поліція отримала повідомлення про бунт у Полицькій виправній колонії. Йшлося про нищення майна та пожежу у приміщенні.

Згодом на сайті прокуратури області уточнили, що в’язні забарикадувалися у житловій зоні закладу і не допускали персонал, вибили вікна, пошкодили меблі у житлових бараках, влаштували пожежу у карантинному приміщенні та їдальні. Йшлося про те, що це зробили засуджені із Запорізької області.

Реакція секретаріату уповноваженого за прав людини

У бунті брали участь приблизно 60 засуджених. Ці дані повідомила директорка департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму секретаріату уповноваженого Верховної ради з прав людини Катерина Погорська. Бунтували евакуйовані з Вільнянської виправної колонії № 20 Запорізької області.

“Причиною бунту стало невдоволення режимом утримання і, як ми розуміємо, ставленням працівників установи до засуджених. Мабуть, для цього була якась причина. Виникли масові заворушення, внаслідок яких виникла пожежа в їдальні установи. Пожежу ліквідували. Постраждалих серед засуджених та працівників установи немає”, — зазначила Катерина Погорська.

Також вона повідомила, що до подій 25 липня регіональний представник уповноваженого Верховної ради України двічі відвідував Полицьку виправну колонію.

“Були візити 8 квітня і 19 липня за зверненнями до уповноваженого щодо неналежного поводження в цих установах. Результатами є відкриті кримінальні провадження з Офісом генерального прокурора і місцевою прокуратурою за статтею 365 Кримінального кодексу України”, — зазначила Катерина Погорська.

І додала, що вимогу учасників бунту щодо переведення в іншу виправну установу виконають.

“Що буде з адміністрацією установи — це покажуть результати розслідування, яке проведуть правоохоронні органи. Ми не можемо зараз говорити про наслідки, тому що відкриті кримінальні провадження”, — сказала Катерина Погорська.

З її слів, кримінальні провадження за фактом бунту в Полицькій виправній колонії відкрили за двома статтями, це масові заворушення і дії, що дезорганізують роботу установ виконання покарань.

Що відомо

Виконувач обов’язків керівника установи Руслан Богдашенко у телефонній розмові з журналістом Суспільного 25 липня зазначив, що понад тиждень перебуває на лікарняному та коментувати ситуацію в закладі не може.

У середині липня правоохоронні органи перевіряли інформацію про можливе побиття засудженого у Полицькій колонії. Відео, де людина у формі, схожій на працівника пенітенціарної установи, завдає удари іншому чоловікові, оприлюднили у Telegram-каналі Rivne_1283.

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"