НОВИНИ

07.10.2022

06.10.2022

05.10.2022

РУБРИКАТОР

Боротися з корупцією покличуть більш кваліфікованих керівників — проект

11.08.2022

Неспроможність антикорупційних інституцій продемонструвати реальні результати у боротьбі з корупцією пов’язана із недосконалістю процедур призначення керівників цих органів. Не допомагають й конкурси.

Напевне, пам’ятаючи, звідки псується риба, нардеп Андрій Клочко запропонував розширити список законодавчих вимог, що висуваються до головних «антикорупційників».

Проект «Про внесення змін до деяких законів України стосовно уніфікації вимог до керівників окремих державних органів» (№7654) пропонує встановити єдині вимоги до очільників САП, НАБУ, НАЗК, ДБР та БЕБУ.

Серед 11 основних вимог до кандидатів нарешті з’являється стаж: 10 років — у галузі права, і 5 — на керівних посадах в державних органах, установах, організаціях, у тому числі за кордоном, або в міжнародних організаціях. Щоправда, не уточнюється, якого рівня має бути досвід керівництва.

Також додається обов’язок знати англійську на рівні не нижче В2. Тим самим відсікаються ті, хто володіє французькою, що є офіційною мовою Ради Європи.

Шлях до цих посад перекривається й для осіб, які є або були членами організації, забороненої законом або судом.

Також передбачено 13 додаткових «фільтрів» (у тому числі — для заступників), з-поміж яких є й нові. Наприклад, наявність другого громадянства або боргів за аліментами. Не зможуть обіймати ці посади й особи які не подали або забарилися з поданням декларації про контакти з олігархами.

Нарешті, чітко вказано, що особи, які за два роки до участі у конкурсі мали стосунки з політичною партією, зокрема, просто працювали на неї будь-який період, вже не можуть вважатися політично нейтральними.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"