НОВИНИ

01.07.2020

30.06.2020

27.06.2020

26.06.2020

РУБРИКАТОР

Апеляційний суд Києва відтермінував розгляд справи про блокування 18 інтернет-видань

21.08.2019

Апеляційний суд Києва переніс на 9 вересня розгляд скарги про блокування 18 сайтів через неявку прокурора та одного апелянта. 

Про це із зали суду повідомляє кореспондент Центру прав людини ZMINA.

Суддя Тетяна Росік повідомила про клопотання прокурора та апелянта Леоніда Михайловича Бєлкіна перенести засідання. Останній просив не розглядати справу до 29 серпня, оскільки перебуває у відпустці.

Адвокат ТОВ “Український медіадім” Юлія Сидорова, представник ПАТ “РК Україна” Наталія Алтошината адвокат власника блогерської платформи Enigma.ua Олександр Бурмагін висловилися за розгляд справи без участі цих осіб. Наталія Алтошина наголосила, що прокурор у своєму клопотанні до суду не навів доказів своєї зайнятості.

“Оскарження арешту не зупиняє блокування. Мені щойно написав довіритель про те, що проєкт “загинається”, який робився два роки. Це означає втрату читачів та рекламодавців”, – сказав адвокат

“У нас тут відбуваються трагічніші ситуації, ніж “загинання” сайтів. Ти бачиш, що людина перебуває під вартою, а ти не бачиш ані прокурора, ані матеріалів справи”, – відразу відреагувала Тетяна Росік.

Колегія суддів, порадившись на місці, відклала засідання на 9 вересня на 12:30. Тетяна Росік обґрунтувала, що засідання варто перенести з “раціональних міркувань”.

“У суду більше запитань до прокурора, аніж до апелянтів. Вислухати вас, а потім прокурора і знову повторювати вашу позицію – немає жодної раціональності”, – сказала вона.

Нагадаємо, 12 серпня 2019 року правоохоронцям вдалось отримати рішення Печерського райсуду Києва про блокування 18 інтернет-видань у межах кримінального провадження за статтями про вимагання та втручання у приватне життя, яке розслідує прокуратура міста Києва. Після ухвали Печерського райсуду Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, зобов’язала провайдерів закрити доступ до таких ресурсів:

http:// go338.top
https://trident-ua.info
https://enigma.ua
https:blogs.korrespondent.net
http://seychas.press
http://www.netadvocate.org
https://compromat.ws
https://compromat.ws
https://sled-net-ua
http://ua-24.com
http://moscow-post.press
https://novindoosh.com
http://www.stalker-world.net
http://rospres.press
https://informator.news
http://ustav.press
http://www.ukrpress.info
http://www.stalker-world.net

Правозахисник Олександр Бурмагін розкритикував рішення судді Печерського райсуду Києва Сергія Вовка про блокування сторінок.

“У документі є посилання на нібито порушення прав інтелектуальної власності, але незрозуміло, яких саме та чиїх прав і на яких саме сторінках є ці порушення. Ця ухвала не стосується власників сайтів. У ній не йдеться про видалення інформації. Натомість заборонили доступ іншим користувачам сайту та його читачам”, – каже Олександр Бурмагін. Він переконаний, що це рішення порушує практику Європейського суду з прав людини, який раніше вказував, що треба чітко визначити протиправний контент, дати йому оцінку і заблокувати його, а не цілий ресурс.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"