НОВИНИ

30.06.2022

29.06.2022

28.06.2022

27.06.2022

РУБРИКАТОР

Апеляційний суд стягує 2 мільйони втраченого заробітку люстрованому прокурору

25.11.2021

Шостий апеляційний адмінсуд збільшив суму втраченого заробітку для незаконно люстрованого прокурора Генпрокуратури Юрія Марченка (постанову від 17 листопада).

У серпні цього року Окружний адмінсуд Києва визнав звільнення Марченка в грудні 2014-го незаконним. Не виявлено будь-яких доказів причетності Марченка до узурпації влади президентом Януковичем і порушення прав і свобод людини.

Люстрованого чиновника мають відновити на рівнозначній посаді — старшого прокурора відділу управління нагляду за додержанням законів органами податкової міліції Генеральної прокуратури України;

За час вимушеного прогулу перша інстанці присудила Марченку 1,18 млн грн.

Позивач оскаржив рішення, кажучи, що судом не не застосовано коефіцієнт підвищення заробітної плати.

Апеляційний суд встановив, що за останні 7 років неодноразово змінювалася структура зарплати прокурорсько-слідчих працівників, з одночасним підвищенням посадових окладів та інших виплат.

Відтак суму втраченого заробітку збільшили до 2,15 мільйона гривень.

У 2019 році Європейський суд з прав людини у справі «Полях та інші проти України» визнав, що український закон про люстрацію порушує права людини, оскільки його застосування не передбачало жодної індивідуальної оцінки. Чиновників звільняли тільки за сам факт роботи зв період, коли при владі перебував президент Янукович, без урахування індивідуальної ролі чи зв’язку особи з будь-якими антидемократичними подіями.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"