НОВИНИ

29.07.2021

28.07.2021

27.07.2021

24.07.2021

23.07.2021

22.07.2021

21.07.2021

РУБРИКАТОР

Антон Геращенко закликав нардепів підтримати можливість застосування електрошкерів для затримання

29.04.2021

Сьогодні Верховна Рада буде розглядати дуже важливий для безпеки та порядку на вулицях міст і сіл України законопроект номер 4375.

Цей Законопроект дозволяє застосування електрошкерів для затримання осіб які чинять злісний фізичний супротив поліцейським, або для тих хто чинить зброєний супротив, або для затримання злочинця, який намагається втекти.

Електрошокери використовуються в більш ніж 100 цивілізованих країнах світу в тому числі в США і Європі.

Для мене як і для багатотисячного колективу патрульних поліцейских є не зрозумілим той величезний супротив, якій чиниться зараз окремими народними обранцями, або навіть цілими фракціями, які декларують в своїх програмах європейський вибір України, проти цього важливого і ефективного Закону, який необхідний для збереження життя українців.

Справа в тому, що зараз у поліцейских, коли на них нападає хтось з ножем або топором, в них не має іншого виходу, ніж застосовувати вогнепальну зброю, що призводить до загибели чи тяжких травм нападника.

Ось декілька прикладів таких прикрих випадків, коли поліцейскі були вимушені застосувати вогнепальну зброю, тому що інакше вони могли б загинути або отримати тяжкі травми.

В усіх цих випадках законне використання шокерів зменшило б шкоду для здоров’я та зберегло б життя.

1) 30.12.2016 поліцейські УПП в Хмельницькій області ДПП під час затримання психічно хворого громадянина Г. у м. Хмельницькому, який наніс тілесні ушкодження іншим громадянам заздалегідь підготовленим для цього предметом – металевою заточкою, та який чинив опір працівникам поліції і не виконував неодноразові вимоги про припинення правопорушення, застосували вогнепальну зброю до останнього, який від отриманих поранень помер.

2) 29.04.2018 наряд патрульної поліції УПП в Запорізькій області ДПП отримав виклик від громадянки К. про те, що її чоловік психічно-хворий дуже буянить. Бригадою ШМД було прийнято рішення про госпіталізацію чоловіка заявниці, який у цей час раптово схопив руками свою дружину за плечі, відштовхнув її в бік, після чого біля будинку взяв сокиру, погрожував нею присутнім громадянам та поліцейським, здійснюючи рух в їх сторону. Поліцейськими було прийнято рішення застосувати до громадянина К. спецзасіб – сльозогінний газ, але це не дало результату. Потім громадянин К. раптово кинувся в бік поліцейського піднявши сокиру над головою. Враховуючи викладене, відносно громадянина К. було застосовано вогнепальну зброю та здійснено 6 пострілів, внаслідок яких останній отримав тілесні ушкодження та його було затримано.

3) 13.05.2018 під час оформлення адміністративних матеріалів за фактом ДТП поліцейськими УПП у Львівській області ДПП, один із водіїв учасників ДТП громадянин Р. покинув місце події, у зв’язку з чим поліцейська побігла за зазначеним громадянином, який різко розвернувся до неї та наніс їй удар ножем в область живота та продовжив втікати.

Після чого інший поліцейський, дістав табельну вогнепальну зброю, привів її у готовність, попередив громадянина Р. про можливість її застосування та надав вказівку «Стояти!». Дану вимогу останній проігнорував та продовжив тікати з місця події. В подальшому поліцейський наздогнав громадянина Р., який в свою чергу різко зупинився та здійснив спробу завдати йому тілесні ушкодження шляхом замаху ножем у його сторону, у зв’язку з цим, поліцейським здійснено 2 послідовних постріли з табельної вогнепальної зброї в правопорушника, в результаті чого він отримав тілесні ушкодження та його було затримано.

4) 06.05.2020 о 22.55 поліцейський ТОР УПП в Харківській області ДПП під час спроби затримання громадянина В., який тримаючи ніж у руках почав наближуватись до поліцейських, поводив себе агресивно на зауваження щодо припинення протиправних дій не реагував, відповідно до вимог Закону України «Про Національну поліцію» застосував табельну вогнепальну зброю, здійснивши два постріли, перший попереджувальний, у поверхню, яка зможе прийняти кулю та другий по нижній кінцівці громадянина В., внаслідок чого останній отримав вогнепальне поранення та його було затримано.

Всі ці наведені вище факти ясно свідчать про необхідність застосування саме електрошокерів, а не вогнепальної зброї для запобігання протиправним діям правопорушників направленим на загрозу життя поліцейским.

Часто, поліцейскі під час оформлення саме адміністративних правопорушень стають об’єктами нападу або стикаються з відкритим фізичним супротивом їх законним вимогам припинити порушення.

Замість того, щоб підтримувати цей важливий і правильний законопроект, окремі народні обранці маніпулюють фактами і кажуть відверту не правду про те що шокери будуть використовуватись як засіб примусу до тих хто був зупинений за порушення правил дорожнього руху, що не відповідає дійсності.

Законопроектом передбачено використання шокерів лише у випадку, коли особа чинить фізичний опір поліцейским, так як це показано на відео в моєму дописі.

Кожен поліцейский, який пройде навчання як законно і правильно використовувати електрошокери самим буде запропоновано отримати удар током для того щоб знати що це таке на особистому досвіді.

Кожен факт застосування електрошокерів буде перевірятись як керівництвом поліції так і прокурором, тому права громадян від незаконного використання цього спецзасобу будуть захищені Законом.

Шановні народні депутати, прошу Вас проголосувати сьогодні за перше читання за Законопроект 4375 та дати можливість захистити життя та здров’я як поліцейских так і громадян, які порушують Закон!

Цей Закон дуже важливий для безпеки на вулицях міст і сіл України.

На відео затримання чемпіона Олімпійскіх Ігор по боротбі В’ячеслава Олійника, зупиненого за адміністративне правопорушення.

Замість використання фізичної сили небезпечної для правопорушника, було б достатньо використання електрошокера.

 Законопроєкт про використання шокерів поліцією винеслина розгляд Верховної Ради в обхід рішення Комітету з питань правоохоронної діяльності, повідомила народна депутатка від «Голосу» та член комітету Олександра Устінова у фейсбуці.

«Законопроєкт провалили на комітеті та відправили на доопрацювання автору. Але вперше за час роботи комітету цього скликання – законопроєкт не повертають автору, а виносять в зал начебто для відхилення, а насправді хочуть протягти і збирають під це голоси», – заявила Устінова.

Вона припускає, що поліція та міністр внутрішніх справ Арсен Аваков готуються до масових протестів. Депутат з посиланням на систему електронних закупівель Prozorro додала, що поліція закупила 200 електрошокерів за 33 мільйони гривень.

Геращенко обурився “маніпулюванням фактами” з боку депутатів, які виступають проти цього законопроєкту.

“Законопроєктом передбачено використання шокерів лише у випадку, коли особа чинить фізичний опір поліцейским. Кожен поліцейский, який пройде навчання, як законно і правильно використовувати електрошокери, самим буде запропоновано отримати удар током для того, щоб знати що це таке на особистому досвіді.  Кожен факт застосування електрошокерів буде перевірятись як керівництвом поліції так і прокурором, тому права громадян від незаконного використання цього спецзасобу будуть захищені Законом”, – запевнив Антон Геращенко.

У чинній редакції п.6 ч.3 ст.45 “Закону про Нацполіцію” електрошокери дозволено використовувати для: відбиття нападу на поліцейського, іншу особу та/або об`єкт, що перебуває під охороною та для відбиття нападу тварини, що загрожує життю і здоров`ю особи чи поліцейського.

Нагадаємо, що рік тому Кабмін ініціював розширення підстав для використання поліцейськими електрошокерів. Тоді ж Кабінет міністрів спрямував на розгляд Верховної Ради ініціативу щодо внесення змін до Закону “Про Національну поліцію”, а саме – у ст.45 пропонується додати пункт, який дозволить розширити підстави для використання поліцейськими електрошокерів. Голова МВС Арсен Аваков наголосив, що застосування електрошокових пристроїв контактної та контактно-дистанційної дії – це “гуманний поліцейський засіб примусу, який дозволяє припинити правопорушення і зупинити зловмисника, завдавши йому меншої шкоди в порівнянні з вогнепальною чи травматичною зброєю”.

Джерело

Джерело 2

Джерело 3

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"