НОВИНИ

25.04.2024

24.04.2024

23.04.2024

22.04.2024

20.04.2024

19.04.2024

18.04.2024

17.04.2024

РУБРИКАТОР

Адвокату, який обіцяв клієнтові за $400 підкупити суддю, дали 2 роки вʼязниці

28.03.2024

Турійський районний суд Волинської області визнав адвоката винним у шахрайстві і підбурюванні до замаху на надання неправомірної вигоди (вирок від 20 березня).У 2020 році адвокат почав представляти водія, якого судили за дорожно-транспортну пригоду. Після судового засідання 3 грудня 2020 року у Нововолинському міському суді захисник начебто запропонував клієнтові добитися скасування арешту його машини, заплативши 400 доларів судді, з яким він особисто знайомий.

3 лютого 2021-го адвокат отримав гроші в себе в офісі і через кілька хвилин до нього в кабінет зайшли із обшкуком. Він виклав гроші з кишені сорочки, кажучи, що це його гонорар. Пізніше адвокат озвучив версію, що 400 доларів мав намір дати потерпілому в судовому засіданні, а якби той не погодився, то за згодою клієнта ці кошти були б зараховані як його гонорар. Винуватим він себе не визнав повністю.

У результаті негласних слідчих розшукових дій було зафіксовано спілкування фігурантів. Адвокат повідомив клієнту, що гарантувати задоволення клопотання не може, бо суддя думає, але треба, щоб завтра мав із собою ті самі гроші, що він казав попередньо. Адвокат пообіцяв, ящо суддя не задовольнить клопотання, заявити йому відвід. Водночас адвокат зауважив, що можливо ще цього дня буде бачити суддю, бо там «намічається якесь застольє, то він на годин 6 туди поїде, то ще може сьогодні буде знати».

При зустрічі в кабінеті адвокат повідомив, що вже говорив із суддею і той казав подавати, тому заявить сьогодні клопотання і нехай клієнт йому гроші: «Я думаю, що да, напевно да.   Три мало бути».  Клієнт  перепитує: «Три?», на що  адвокат  каже: «Три, три, я ж казав три».  Клієнт  відповідає, що домовлялись за чотири, після чого  Адвокат  перепитує, чи дійсно  клієнт  дав чотири, і кладе купюри номіналом по 100 доларіву кишеню сорочки. Далі адвокат говорить, що сьогодні заявить клопотання, попросить відкласти розгляд справи для ознайомлення з матеріалами, поставить певні запитання потерпілому. Після цього вони домовляються зустрітися в суді і клієнт виходить із кабінету.

Суддя Нововолинського міського суду як свідок розповів, що у справі про ДТП у грудні 2021-го зʼявився новий захисник. І він його знає з 2005 року виключно як з адвоката який бере участь у засіданнях. Будь-яких інших стосунків із ним поза межами суду не має. Жодних питань, зокрема, й щодо скасування арешту майна, поза залою судових засідань із цим адвокатом ніколи не обговорював.

Згідно з довідкою-розрахунком, загальна сума, яку клієнт мав би сплатити адвокатові, становила 10 тисяч гривень. Станом на 3 лютого 2021 року адвокат отримав половину гонорару. Адвокат і клієнт показали, що доплата за послуги мала відбутися у майбутньому. Тому нема підстав вважати вважати вилучені кошти адвокатським гонораром.

Версія, що кошти бути передані  як відшкодування потерпілому, також не підтвердилася. І водій, і постраждалий від ДТП повідомили, що не домовлялися про компенсацію у 400 доларів. Із матералів справи вбачається, що адвокатові і його клієнтові було достовірно відомо, що потерпілий не погоджувався на компенсацію в такому розмірі, оскільки суму 10 тисяч гривень йому вже пропонували і він відмовився, бот хотів значно більше  50 тисяч.

Адвоката визнали винним. Від покарання за шахрайство його звільнили у звʼязку із закінченням строків давності. Але, за вироком суду, він відбуватиме 2 роки увʼязнення за  підбурювання до закінченого замаху на надання неправомірної вигоди.

Вирок ще не набув законної сили і може бути оскаржений.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"