НОВИНИ

01.03.2024

29.02.2024

28.02.2024

27.02.2024

26.02.2024

23.02.2024

22.02.2024

21.02.2024

20.02.2024

РУБРИКАТОР

9 років за гратами отримав чоловік, який намагався вбити поліцейського ножем-мачете

03.11.2022

1 листопада, Долинським районним судом Івано-Франківської області визнано винуватим 35-річного калушанина у вчинені злочинів, передбачених ч.4 ст. 296 та ст. 348 КК України.

Як встановив суд, обвинувачений 08 лютого 2019 року о 11:56 знаходився в офісному приміщенні магазину «Квітанок» в м. Калуш та з пневматичної гвинтівки марки «Наtsan» здійснив 19 пострілів у вікно приміщення студії ТОВ «Телерадіокомпанії «Калуш». Пострілами було розбито склопакет вікна і ТОВ «Телерадіокомпанії «Калуш» припинила свою роботу цього дня.

Але на цьому не закінчилася злочинна діяльність обвинкуваченого. Так, під час фактичного затримання після вчинення хуліганських дій до обвинуваченого підійшли троє чоловіків та відрекомендувалися працівниками поліції, пояснивши обвинуваченому причину його затримання, після чого поліцейський запропонував останньому видати наявні речі та послідувати до відділу поліції.

Маючи при собі у чохлі за спиною згадану гвинтівку, а також тримаючи у руці ніж в чохлі, обвинувачений спочатку погодився послідувати з працівниками поліції до Калуського ВП ГУ НП в області, однак, пройшовши приблизно 50 м, відмовився виконувати їхню законну вимогу та вступив у словесний конфлікт з оперуповноваженим.

У ході конфлікту обвинувачений вирішив за допомогою наявного у нього ножа типу мачете позбавити життя оперативного працівника. Утримуючи у правій руці ніж, наніс декілька цілеспрямованих ударів в голову поліцейського, в результаті яких спричинив йому тілесні ушкодження у вигляді ран на обличчі та правому передпліччі.

При цьому обвинувачений довести всій злочинний умисел до кінця не зміг з причин, які не залежали від його волі, оскільки поліцейський відхилявся від ударів та закривав голову правою рукою.

У результаті працівнику поліції спричинено тілесні ушкодження у вигляді рани в ділянці правого передпліччя, а також рану на обличчі справа, яка вважається невиправною і є тяжким тілесним ушкодженням, що знівечило обличчя.

У судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав частково, зізнавшись, що стріляв по вікнах радіостанції безпричинно, однак заперечив, що мав намір вбивати когось чи заподіювати тілесні ушкодження кому-небудь, а нанесені ним удари 40-сантиметровим ножем пояснив спровокованим поліцейськими конфліктом, у результаті якого він, падаючи, махав руками, в одній з яких був ніж.

Суд визнав такі покази обвинуваченого в частині заперечення своєї вини та щодо відсутності у нього умислу на посягання на життя працівника правоохоронного органу в зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків, в хаотичному, неумисному, випадковому нанесенні тілесних ушкоджень потерпілому, неправдивими, розцінив їх як намагання уникнути відповідальності за вчинене.

Колегія судді прийшла до висновку, що виправлення обвинуваченого неможливе без ізоляції його від суспільства та призначила йому покарання: за ч.4 ст.296 КК України у вигляді позбавленні волі на строк 4 роки; за ст.348 КК України у вигляді позбавлення волі на строк 9 років. На підставі ст.70 КК України, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточне покарання обвинуваченому суд визначив у вигляді позбавленні волі на строк 9 років.

Вирок суду набере законної сили через 30 днів з дня його проголошення, якщо не буде подано апеляційну скаргу. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набере законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"