НОВИНИ

07.10.2022

06.10.2022

05.10.2022

РУБРИКАТОР

На Київщині ексслідчого поліції за $600 хабара засудили на 5 років.

12.08.2022

Колишнього слідчого відділення Обухівського відділу поліції ГУНП у Київській області визнали винним в одержанні неправомірної вигоди (вирок від 1 серпня).

У 2018 році громадянин заявив у поліцію, що виявив своє крадене авто. Теперішній власник машини говорив, що купив її.

Працівники поліції оглянули автомобіль марки «BMW 320D» з номерними знаками Республіки Польща і вилучили на штрафмайданчик.

Пізніше чоловік, який стверджував про крадіжку, стоячи біля приміщення Обухівського відділу поліції усно звернувся до слідчого із проханням повернути машину. А той у відповідь начебто озвучив суму 600 доларів.

У подальшому поліцейський писав громадянину на «WhatsApp» і вимагав гроші, тому той звернувся до внутрішньої безпеки поліції і заявив про корупцію.

Слідчий у месенджері «WhatsApp» надав чоловіку вказівки щодо надання йому документів необхідних для прийняття рішення про повернення автомобіля. І з метою конспірації зазначив, що «в розписці мають лежати документи про які ми говорили і за штрафпрощадку», таким чином маскуючи домовленість про неправомірну вигоду.

На фрагменті аркуша формату А-4 слідчий написав місцезнаходження автомобіля, а саме: «Біла Церква вул. Київська АЗС «Шелл» та номер телефону контактної особи. Співрозмовник сфотографував записку і слідчий її порвав.

Пізніше експерт НДІСТЕ СБУ дасть висновок, що тринадцять фрагментів паперу, вилучені з кабінету підозрюваного, раніше складали ціле і містять на собі той самий рукописний запис.

Громадянин віддав гроші посереднику і забрав машину. У минулому заявник був бійцем спецпідрозділу «Беркут».

У судовому засіданні колишній працівник поліції вину не визнав. Пояснював, що слідчі мали провести експертизу свідоцтв про реєстрацію автомобіля, щоб з’ясувати, яке з них підроблене. Але експертиза виявилась неможлива, а арешт на автомобіль суд не накладав. Раніше Обухівський районний суд відмовив одному з учасників спору в поверненні автомобіля. Тому слідчий вирішив, що законним володільцем спірного автомобіля є інший чоловік. При цьому жодних розмов про гроші нібито не було. Слідчий просто забрав автомобіль зі штраф-майданчика та поїхав на ньому до міста Біла Церква, оскільки написав рапорт про звільнення з органів внутрішніх справ і припускав, що наступного дня вже не буде повертатися на роботу. Про те, що знайомий, якому він лишив автівку, узяв у власника 600 доларів, він начебто нічого не знав.

Але суд критично поставився до показань обвинуваченого. Суд вважає, що автомобіль співробітник поліції мусив повернути негайно у відсутність ухвали про накладення арешту а не зберігати його ще понад два місяці, не здійснюючи при цьогому жодних процесуальних дій.

Корупційні домовленості підтверджуються розмовами, які зафіксовані під час НСРД. На користь відсутності провокації свідчить той факт, що зустрічі відбувалися саме з іцініативи обвинуваченого, а співрозмовник не фіксував спілкування до моменту звернення із заявою про злочин і в правоохоронних органах на момент події не працював.

Суд вважає безпідставним посилання захисту, що обвинувачений вже не був службовою особою, оскільки був звільнений з посади 18.09.2018 року. Суд звертає увагу, що прохання надати неправомірну вигод висуното ще на момент перебування його на посаді.

Колишнього слідчого поліції засудили до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна. На вирок ще можна подати апеляцію. До набуття вироком законнної сили обвинувачений не затриманий і залишається на свободі.

Джерело

Нас підтримали

Підтримати альманах "Антидот"